Як перевести дитину на дистанційне навчання. Покрокова інструкція для батьків
У шести школах міста створено додаткові онлайнкласи з дистанційною формою навчання .
Відповідно батьки, які не хочуть, щоб їхні діти вчилися очно, можуть перевести дітей у ці класи.
Як це зробити?
Подати заявку на дистанційну форму навчання до 23:00 4 вересня за посиланням:
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfHJAQ.../viewform
Дочекатися повідомлення про опрацювання заявки (після формування класу).
Взяти довідку про вибуття із закладу, в якому навчається дитина, і написати заяву про зарахування до школи з дистанційною формою навчання.
Подати пакет документів на зарахування дитини до школи з дистанційною формою навчання.
У разі виникнення запитань телефонуйте у Центр професійного розвитку педагогічних працівників за номером 297-53-28.
Перелік шкіл, де будуть створені додаткові дистанційні класи:
у Галицькому районі – школа №3
у Франківському районі – школа №31
у Сихівському районі – школа №86
у Личаківському районі – школа «Лідер»
у Шевченківському районі – школа №20
у Залізничному районі – школа №77
Слід зазначити, що за вийнятком додаткових дистанційних класів усі зазначені заклади працюватимуть у звичному режимі з очним навчанням.
Євген Бойко
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Львівська державна комунальна середня загальноосвітня школа 3
Школа 77 з поглибленим вивченням економіки та управлінської діяльності
Освітня мануфактура Підзамче - Школа 20
ЗСШ "Лідер"
У Львові визначили школи, в яких створять класи для навчання онлайн. Паралельно із тим сформують класи для змішаної форми.
Загалом це шість освітніх закладів, по одному на район, повідомили в департаменті освіти Львівської міської ради.
Тому якщо батьки хочуть, аби їхня дитина навчалась тільки в онлайн форматі, мають перевести її до однієї з цих шкіл:
Галицький район – школа №3;
Франківський район – школа №31;
Сихівський район – школа №86;
Личаківський район – школа "Лідер";
Шевченківський район – школа №20;
Залізничний район – школа №77.
Саме у цих закладах будуть сформовані класи з виключно дистанційною формою навчання.
Класи у кожному з цих навчальних закладів формуватимуть відповідно до кількості заявок.
"Умовою відкриття класу є певна кількість учнів. Якщо, до прикладу, у 3 клас в одному районі зареєструють 3 дитини, а в іншому – 4, то ми не будемо робити 2 окремі класи для третьокласників, а об’єднуватимемо їх.
Логістично для дітей це не буде проблемою, бо ми власне говоримо про онлайн-навчання", – пояснив на брифінгу 29 серпня керівник управління освіти Львівської міської ради Андрій Закалюк.
При тому він зазначив, що дитина не зможе залишитися у попередній школі, якщо та запроваджує змішану форму навчання.
Щоб подати заявку на дистанційне навчання батьки також мають звернутися у Центр професійного розвитку педагогічних працівників. Там допоможуть визначити заклад, в який батьки зареєструють дитину.
Абетка з безпеки школяра середньої школи
29.08.2022 08:33
21.08.2022 14:52
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 21.08.2022 1 110
Коли діти повертаються за парти під час війни, головна умова – безпека всіх учасників навчального процесу. Проте важливо пам’ятати і про ще один вагомий чинник, що сприятиме продуктивному навчанню та ефективному засвоєнню знань, – здоров’я.
Першокласники перед зарахуванням до школи повинні пройти комплексний медичний огляд, зокрема й у вузьких спеціалістів. Перед зарахуванням їхні батьки мають надати медичному працівнику школи дві довідки:
форма № 086–1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»;
форма № 063/о «Карта профілактичних щеплень».
Порядок проведення обов’язкових профілактичних щеплень та їхні оптимальні строки закріплені Національним календарем профілактичних щеплень.
Діти, які переходять до наступного навчального класу, обов’язково мають проходити медичний профілактичний огляд у сімейного лікаря/педіатра раз на рік (до повноліття). Проте можуть робити це незалежно від дати початку навчального року.
У навчальному закладі можуть додатково попросити надати довідку про вакцинацію дитини у випадку, коли такі дані відсутні (наприклад, якщо учню довелося змінити школу). Якщо ж дитина залишається у своїй школі, надайте оновлену довідку про щеплення, якщо ви їх робили останнім часом.
Пам’ятати про здоров’я школяра потрібно незалежно від форми навчання, яку оберуть для нього батьки. Дбайте про дитину і проходьте профілактичні медогляди щороку. Це допоможе вчасно реагувати на можливі проблеми зі здоров’ям.
Вчителі мають проходити обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди.
Обов’язковий профілактичний медичний огляд передбачає:
загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби);
лабораторне обстеження;
функціональне обстеження.
Працівники, які без поважних причин не пройшли у встановлений термін обов’язковий медичний огляд у повному обсязі, відсторонюються від роботи і можуть бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності.
Профілактичний медичний огляд — один із найбільш ефективних способів дбати про власне здоров’я, попереджати і вчасно лікувати захворювання. Проходьте щорічні медичні огляди і будьте здорові!
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 19.08.2022 10 681
Міністерство освіти і науки пропонує українським вчителям присвятити перший урок у новому навчальному році темі «Ми українці: честь і слава незламним!».
Про це під час виступу на Міжнародній серпневій педагогічній конференції повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Міністр акцентував увагу учасників заходу на нерозривності в освітньому процесі навчання з національно-патріотично виховною роботою.
«Міністерством затверджена нова Концепція національно-патріотичного виховання та План заходів на її виконання до 2025 року. В межах цього плану якраз сьогодні на Закарпатті відбувається фінальний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Джура», – зазначив Сергій Шкарлет.
Закладам загальної середньої освіти МОН пропонує розпочати навчальний рік першим уроком на тему: «Ми українці: честь і слава незламним!».
Сотні авторських, цікавих, патріотичних сценаріїв Першого уроку за посиланням ->
21.08.2022 13:12
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 12.08.2022 1 053
Державною службою якості освіти України та її територіальними органами 3-8 серпня 2022 року проведено опитування батьків учнів/учениць та вчителів щодо форми організації освітнього процесу з початку 2022/2023 навчального року.
У цілому учасники освітнього процесу готові розпочати офлайн-навчання, якщо дозволятиме безпекова ситуація в країні. Втім що ближче до сходу й півдня України, то більше вчителів та батьків схильні до онлайн-навчання. Натомість у Закарпатській області 56% респондентів готові відвідувати школу, що є найвищим показником у розрізі областей.
Важливою є активна позиція адміністрації закладу освіти щодо організації безпечного освітнього середовища. На думку 76% батьків та 86% вчителів необхідною умовою для відновлення освітнього процесу в офлайн-форматі є створення надійних укриттів (бомбосховищ). Водночас батьки й учителі визнають, що школа не може повністю гарантувати ані безпеку дітей, ані працівників.
Отже, до вибору форми організації освітнього процесу потрібно підходити індивідуально, враховуючи різні безпекові умови у кожному регіоні.
З огляду на отримані та інші аналітичні дані Служба підготувала рекомендації керівникам і засновникам закладів освіти, що представлені у звіті.
Андрій Закалюк. Про навчальний рік 2022-2023 в школах Львова. Як навчатимуться львівські школярі з 1 вересня та як їх підготувати і убезпечити від загроз.
11.08.2022 07:33
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 28.07.2022 435
Сьогодні новинні сайти та соцмережі переповнені новинами про війну: зведення з фронту, дипломатія, волонтерство. Ці теми дуже чутливі, адже багато хто з нас зіткнувся з різними проблемами й жахами війни.
У таких умовах ми ще більше переконались, наскільки тема критичного споживання інформації важлива для суспільства. Адже війна має різні виміри та фронти, зокрема й інформаційний.
Команда проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» підготувала набір вправ для проведення вчителями батьківських зборів, присвячених темі медіаграмотності в цей непростий для нас усіх час.
Ми пропонуємо декілька вправ, які допоможуть учасникам батьківських зборів зрозуміти, як медіа впливають на наші емоції, скільки і який контент ми споживаємо, а також розібрати актуальні приклади, які демонструють важливість медіаграмотності у щоденному житті.
Матеріали можна використовувати як цілісно, так і окремими вправами, якщо педагог вважає за потрібне присвятити частину зборів темі критичного сприйняття інформації.
Ці вправи вчителі та батьки також можуть провести вдома та у форматі онлайн.
Набір вправ для батьківських зборів ви знайдете за покликанням.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 23.07.2022 557
Національний мультимедійний тест проводитимуть на комп’ютерах. Тому абітурієнти знатимуть свою кількість балів, коли завершать роботу.
Проте офіційна інформація з’явиться у кабінеті вступника за 3-5 днів.
Про це заявив виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.
Він пояснив, що дитина може самотужки перевести тестові бали у 200-бальну шкалу, яка використовується при вступі.
“Для цього треба увійти на сайт УЦОЯО або МОН і подивитися додаток 6 до Порядку прийому. Так учасник тестування зрозуміє, куди може вступити з цими результатами”, – розповів Валерій Бойко.
Директор УЦОЯО додав, що цьогоріч подати апеляцію на результат неможливо. Проте можна подати апеляцію на саму процедуру. До прикладу, якщо хтось списуватиме і це заважатиме іншому.
Абітурієнти, як і всі попередні роки, мають здати чернетку, коли покидатимуть пункт тестування.
“Це не стільки доказ того, що учасник тестування виконував завдання самостійно, скільки намагання мінімізувати ризик, що хтось перепише завдання з екрана монітора і винесе їх з аудиторії”, – пояснив Бойко.
21.07.2022 07:05
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.07.2022 508
Український центр оцінювання якості освіти розробив відеоінструкцію «Онлайн-тестувальник: як користуватися, про що пам’ятати учасникові», що дозволить учасникам впевнено почуватися під час тестування, правильно позначати та змінювати відповіді.
Учасники НМТ можуть ознайомитися з інтерфейсом платформи та дізнатися відповіді на такі запитання:
З чого розпочати роботу з сервісом?
Де знайти довідкові матеріали?
Як позначати завдання, щоб їх було зараховано?
У якій послідовності виконувати завдання?
Як змінити відповідь?
Як завершити роботу над тестом?
Комп’ютерне тестування здійснюватиметься через спеціально створену онлайн-платформу.
Зазначимо, НМТ складається з 3 блоків: українська мова, математика та історія України. На виконання завдань усіх блоків відведено 120 хвилин. Завдання НМТ відповідають змісту програм ЗНО з навчальних предметів.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.07.2022 376
Від 18 липня 2022 року на сайті МОН майбутні вступники можуть отримати відповіді на запитання щодо вступу до закладів фахової передвищої та вищої освіти. У співпраці з Урядовим контактним центром запрацював чатбот, що стане онлайн-помічником у питаннях вступної кампанії 2022 року.
Натиснувши на кнопку «Поставити запитання», що розміщена в правому нижньому куту сайту, вступники можуть розпочати спілкування з консультантами.
Консультації надаються фахівцями оперативно, отримати консультацію через сервіс можна з понеділка по четвер (09:00-17:00), а також у п’ятницю (09:00-16:00).
Зазначимо, що у разі налаштувань автоматичого перекладу вмісту сторінок з української на будь-яку іншу мову, чат теж відображатиметься обраною мовою. Для переходу на українську необхідно в налаштуваннях браузера вимкнути автоматичний переклад сторінок або змінити відповідні параметри.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 12.07.2022 1 668
25 липня 2022 року для освітян закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти розпочнеться дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти» від МОН і Google Україна.
Програма передбачає 12 ідентичних циклів безкоштовних освітніх курсів і тренінгів, кожен з яких розпочинає роботу щомісяця з липня 2022 до червня 2023 року. Реєстрацію відкрито за посиланням.
Курс містить 5 модулів (30 годин – 1 кредит ECTS). Кожен модуль складається з відеолекції, практичних завдань і підсумкового тесту.
Учасники отримуватимуть завдання в захищеному віртуальному просторі Google Класів. До кожної теми буде публікуватися запис лекції, а також проводитиметься додаткова консультація в Google Meet, під час якої кожен учасник отримає можливість задати запитання тренеру та продемонструвати екран для вирішення проблемної ситуації.
Викладання буде здійснюватися послідовно:
базовий рівень – для учасників, які прагнуть навчитися працювати з мобільними пристроями;
середній рівень – для учасників, які прагнуть розібратися з установленим вебпереглядачем Google Chrome;
поглиблений рівень – для учасників, які прагнуть навчитися працювати з ноутбуками Chromebook.
Заклади освіти, педагогічні колективи яких успішно завершать навчання за програмою з показником вище 50% від загальної кількості працівників, протягом року отримають спеціальний статус «Заклад освіти – учасник програми Google for Education».
За підсумками програми також планується відзначити найактивніші заклади.
Із організаційними деталями, програмою та розкладом навчальних сесій можна ознайомитися на спеціально створеному сайті.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 08.07.2022 569
Команда ДП «Інфоресурс» продовжує надавати практичні поради для вступників 2022 року. Нагадаємо, що в електронному кабінеті вступника не потрібно завантажувати додаток до документа про освіту.
Така вимога була актуальною в минулих роках, адже під час розрахунку конкурсного бала часто враховувався середній бал документа про освіту. Цьогоріч середній бал документа про освіту не враховується.
У кабінеті необхідно:
вказати контактний номер телефону;
завантажити фото 3х4 (не селфі, адже фото використовуватимуть для замовлення студентського квитка);
додати сертифікат НМТ (якщо не вказували його дані під час реєстрації), а також сертифікати ЗНО минулих років (за потреби).
Вступники до закладів фахової передвищої освіти також можуть скористатися сільським коефіцієнтом і за наявності завантажити довідку, що підтверджує реєстрацію в селі (витяг із реєстру територіальної громади, зокрема й сформований на порталі «Дія» або Додаток 13).
Звертаємо особливу увагу, що у 2022 році сільський коефіцієнт не використовується під час подання заяв на освітні ступені «Молодший бакалавр», «Бакалавр» і «Магістр».
Завантаження інших документів в електронний кабінет вступника цьогоріч не передбачається.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 30.06.2022 473
Мінцифри разом з міжнародними партнерами запускають новий освітній проект «IT Generation», мета якого – підготувати спеціалістів та підвищити частку ІТ у ВВП країни до 10%. Про це на брифінгу повідомив віцепрем’єр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
“Саме питанню освіти треба приділяти більше часу. За останні пів року ми напрацювали алгоритм розвитку ІТ освіти, що потрібно конкретно зробити, щоб задовільнити попит та забезпечити всі потреби. Реформа ІТ освіти включає в себе багато етапів: зміна підходів до вивчення інформатики в школах, зміна підходу до управління закладах вищої освіти в напрямку технологій, введення нових спеціальностей та інші етапи”, – повідомив міністр.
За його словами, на першому етапі планується навчити тисячу українців ІТ спеціальностям. Це не лише розробка, але й навички менеджменту та дизайн. На другому етапі навчання пройдуть близько 2 тисяч українців. А далі вже планується безкоштовно навчити 30-40 тисяч громадян.
“Суть проекту полягає в тому, що ми обираємо кращі школи, онлайн і оффлайн, даємо їм можливість зібрати заявки від українців, які не працювали в ІТ, пройти співбесіду. Вже після цього, наші партнери сплачуватимуть 100% навчання українців, які пройшли співбесіду, та зможуть працювати в найбільш прогресивній галузі”, – зазначив Федоров.
Щоб стати студентом в одній із таких шкіл, людина повинна бути без досвіду та без відповідної професії.
“Ми допомагаємо українцям, які залишилися без роботи, а також розвиваємо онлайн освіту”, – наголосив міністр.
Заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков розповів, що проект побудований наступним чином. На першому етапі відбираються школи, це триватиме два тижні. Потім навчальні заклади, які відповідають вимогам, будуть анонсовані на сайті проекту. А вже потім студенти зможуть подавати свої заявки.
“Студент, який подав свою заявку, проходить кваліфікацію в навчального закладу і лише навчальний заклад вирішує, чи може студент навчатися. На етапі фінансування компанія-партнер надає грант на оплату цієї освіти”, – повідомив Борняков.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.07.2022 406
Цього року всім вступникам під час подання заяви треба обов’язково додавати мотиваційні листи. У Державному підприємстві «Інфоресурс» відповіли на основні запитання про них.
Мотиваційні листи треба відвозити/надсилати безпосередньо до закладу освіти?
Якщо ви реєструєте електронний кабінет та подаєте заяви в електронній формі, то й мотиваційний лист додаєте до кожної заяви виключно через електронний кабінет. Текст листа треба вписати або вставити в спеціальне віконце в розділі подання заяв.
Безпосередньо до закладу освіти мотиваційні листи надаються лише в разі подання заяв у паперовій формі (це передбачено для невеликої категорії вступників).
Однак якщо до поданого в електронному кабінеті мотиваційного листа ви хочете додати копії матеріалів (дипломи, нагороди), що підтверджують викладену інформацію, то їх треба надсилати на електронні скриньки Приймальних комісій закладів освіти.
В електронному кабінеті завантаження будь-яких сканкопій листів чи документів до них не передбачено. Додається тільки текст листа, який під час реєстрації заяви в закладі освіти роздруковується Приймальною комісією.
Як подати мотиваційний лист через електронний кабінет?
Мотиваційний лист додається до кожної заяви під час її подання. Отже заповнити лист в кабінеті можуть тільки ті категорії вступників, для яких відкрито подання заяв.
Кожна з категорій вступників має свій час для їхньої подачі:
з 30 червня – вступники на основі БСО (9-ти класів);
з 14 липня – до закладів ФПО (фахової передвищої освіти);
з 29 липня – до закладів вищої освіти на основі ПЗСО (11-ти класів) або диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра.
Тоді ж в кабінеті з’явитися можливість додавати мотиваційні листи. Наразі ви можете підготувати текст листа, а під час подання заяви скопіювати його у відповідне поле.
В електронному кабінеті блок: Подання заяв. Результати випробувань. Внести текст мотиваційного листа.
Якщо я писав текст листа в кабінеті, натиснув кнопку «Зберегти», а мене повернуло на головну сторінку й нічого не збереглося?
Найімовірніше ви створювали текст листа понад 120 хвилин, передбачені для однієї сесії роботи з кабінетом.
Щоб уникнути таких прикрих випадків, радимо писати текст листа в іншій програмі, наприклад Word або Google-Документи, а потім копіювати готовий текст в електронний кабінет.
Чи можна в кабінеті редагувати текст написаного листа?
Редагувати текст можна тільки до моменту подання заяви. Після цього (коли заява вже має статус «Зареєстровано в ЄДЕБО») текст листа редагувати неможливо.
Як дізнатися вимоги до мотиваційного листа?
Вимоги до мотиваційних листів визначає кожен заклад освіти в своїх Правилах прийому. Радимо з ними обов’язково ознайомитися до подання заяв та завчасно підготувати тексти листів.
Яка максимальна кількість символів під час написання мотиваційного листа в кабінеті?
Формат поля для написання мотиваційного листа – до 20 000 символів.
Водночас, вимоги щодо кількості символів визначає заклад освіти.
Наприклад, вимога закладу освіти: обсяг листа – не менш як 200 і не більш як 600 слів.
ДП «Інфоресурс» наполегливо радить дотримуватися цих вимог, адже кожен лист розглядається Приймальними комісіями та враховується під час формування рейтингового списку вступників.
04.07.2022 19:32
ТОП-10 запитань про початок навчання у львівських школах
1. Коли стартує навчання у школах Львова?
Заплановано розпочати 1 вересня.
2. У якому форматі відбуватиметься навчання?
У змішаному форматі офлайн/онлайн. Пропонується: 1-5 класи – офлайн; 6-10 класи - один день на тиждень дистанційно (зі зміною дня кожного тижня); для 11 класів - поєднання очної та дистанційної форми навчання, залежно від семестру. Остаточне рішення керівництво закладу приймає самостійно.
3. Як готуються навчальні заклади до очного навчання?
Проводиться робота для обладнанням безпечних укриттів для навчальних закладів. Окрім цього, освітяни проходять навчання із реагування на надзвичайні ситуації та надання першої домедичної допомоги.
4. Який стан укриттів у школах?
У червні представники трьох комісій обстежили укриття 127 закладів загальної середньої освіти. Відтак 84% шкіл Львова мають власні укриття, 16% - без власного сховища. До початку навчального року кожне «шкільне» укриття матиме достатню кількість місць для сидіння, два виходи, санвузол, запас води та їжі, теплі речі, ліхтарі тощо.
5. Якщо немає укриття в школі?
Якщо школа не має власного укриття, директор закладу укладе договір із підприємством/установою, що має відповідне укриття поблизу навчального закладу.
6. Чи будуть «групи продовженого дня» (гуртки)?
Групи продовженого дня працюватимуть у звичному режимі з урахуванням форм навчання конкретної школи міста.
7. Чи зможуть навчатися у львівських школах діти з числа внутрішньо переселених осіб?
Діти зможуть навчатися у львівських школах за заявою батьків про зарахування. В попередній період до онлайн-навчання в школах Львова долучилось понад 3 000 внутрішньо переміщених школярів.
8. Як відбуватиметься навчання в школах де зараз живуть внутрішньо переміщені особи?
Станом на 29 червня у закладах освіти перебуває 2561 особа. До 15 липня заплановано переселити переселенців, які нині мешкають у приміщеннях шкіл. Після цього у школах проведуть косметичний ремонт.
9. Як буде забезпечуватись харчування учнів?
Як і попереднього навчального року, а саме: учні 1-4 класів харчуватимуться безкоштовно. Учні 5-11 класів пільгових категорій, а також учні із числа ВПО харчуватимуться безкоштовно з дотриманням усіх карантинних норм.
10. Які зміни відбудуться в шкільній програмі?
Міське управління освіти пропонує збільшити кількість та удосконалити уроки з національно-патріотичного виховання у старшокласників. Зокрема, буде розширена мережа тирів – її дообладнають відповідними засобами. Окрім цього, старшокласники відпрацьовуватимуть надання першої домедичної допомоги.
Враховуючи воєнний стан, це попереднє бачення. Про подальші кроки будемо повідомляти ближче до початку навчального року.
Євген Бойко
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 04.07.2022 716
В умовах воєнного стану очну форму навчання у закладах освіти відновлять лише за умови наявності бомбосховищ.
Якщо у них бракуватиме місця на всіх учнів, запровадять кілька змін, повідомив Міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі Єдиного телемарафону 3 липня.
“Якщо в бомбосховищі, в укритті не вистачає місця на всіх учасників освітнього процесу, є рекомендація щодо розділення освітнього процесу на декілька змін – дві зміни, наприклад.
Є рекомендація стосовно формування змішаного навчання, де деякі дисципліни будуть вивчатися онлайн, деякі дисципліни – офлайн, в тому числі застосовуючи змінність освітнього процесу”, – сказав Шкарлет.
Він додав, що очне навчання впроваджуватимуть лише за згоди з обласними та Київською військовими адміністраціями.
За потреби крім очної форми можуть запровадити змішану або дистанційну (у разі небезпеки регіону).
Якщо батьки мають сумнів щодо безпекової ситуації та не хочуть віддавати дитину на очне навчання, вони можуть обрати іншу форму:
дистанційку;
індивідуальний графік;
екстернат (дитина самостійно опановує шкільну програму).
Сергій Шкарлет наголосив, що освітні заклади, які повернуться до очної форми навчання матимуть “паспорт безпеки”. Тобто затверджений план евакуації з розрахунком добирання до бомбосховища. Батьків та дітей проінформують щодо умов навчання.
Очільник освітнього міністерства додав, що вчителі, які зараз перебувають за кордоном будуть змушені повернутися в Україну, якщо їхній освітній заклад повернеться до очної форми навчання.
Якщо ж керівництво школи ухвалить дистанційну роботу, тоді викладачі зможуть продовжити працювати віддалено.
04.07.2022 16:03
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.07.2022 3 048
Влада займається безпекою, батьки повинні визначитися з формою навчання.
У новому навчальному році вирішили надати можливість дітям в Україні навчатись як у школах, якщо вони вціліли і мають бомбосховища, так і віддалено. При цьому розглядається варіант, коли і в школах деякі дисципліни викладатимуться віддалено.
Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет в ефірі загальнонаціонального марафону “Україна 24” .
“Ми, звичайно ж, скучили за офлайн-навчанням. Проте безпека на першому місці. В умовах воєнного часу ми впроваджуємо освітній процес у приміщеннях навчальних закладів та заочної форми навчання виключно за погодженням з органами влади. Якщо є небезпека, то може бути дистанційної або змішаної форми навчання”, – розповів Сергій Шкарлет.
За словами міністра, розглядається також варіант, коли деякі дисципліни викладатимуться офлайн, а низка інших – онлайн.
Пообіцяв міністр, що батьки також мають право вибору – відправляти дитину до школи чи займатися з нею віддалено.
“Якщо батьки побоюються очного навчання, вони можуть вибрати будь-яку форму навчання для своєї дитини – або дистанційна, або індивідуальна, або екстерном”, – зазначив Шкарлет.
Випуск 2022
30.06.2022 21:55
Ну, от і все, скінчилися уроки,
Шкільні дзвінки пішли у небуття.
Ви робите свої найперші кроки
У самостійне і складне життя.
Воно складне, та тим не менш цікаве,
Бо мрія кличе і надія є.
Когось у нім ждуть успіхи і слава,
Когось лиш будні — кожному своє.
Буває, що й спіткнутись доведеться,
Побути на коні і під конем.
Та сильний знов на ноги підведеться
Й не житиме всього одним лиш днем.
А буде йти, карабкатись, творити,
Щоб відчувати всі вітри в лице.
То ж тільки так і треба в світі жити
І нагороду матимеш за це.
29.06.2022 21:52
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 29.06.2022 423
Державне підприємство «Інфоресурс» відкрило гарячі телефонні лінії з підтримки реєстрації електронних кабінетів.
На гарячій лінії абітурієнти зможуть отримати допомогу з питань реєстрації та роботи з електронними кабінетами.
З питаннями можна звертатись з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00, у суботу чи неділю з 9:00 до 15:00 за телефонами:
(044) 290-18-13;
(067) 551-24-74;
(093) 342-38-63;
(095) 281-13-54.
Також відповідь можна отримати, звернувшись за електронною адресою vstup@inforesurs.gov.ua або в месенджерах:
Вайбер: @INFORESURS;
Телеграм: @inforesurs_gov_ua_bot.
У державному підприємстві «Інфоресурс» порадили вступникам перед реєстрацією кабінетів ознайомитись з відповідними інструкціями в текстовому та відео форматах на сайті.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 19.06.2022 486
Для облаштування укриттів у школах будуть використовуватися всі не заборонені законодавством кошти, які можна буде знайти.
Про це в інтерв’ю LIGA.Life розповів начальник Головного управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.
Засновники навчального закладу мають облаштовувати укриття за кошти місцевої влади.
“Навряд зараз в умовах воєнного стану можлива окрема субвенція на цю мету. Але не виключено, що після аналізу даних (про укриття. – Ред.), які надійдуть на кінець червня, певні кошти з держбюджету можуть бути спрямовані”, – каже Кононенко.
За його словами, в певних регіонах, особливо тих, які були тимчасово окуповані, а потім звільнені, можуть створюватися благодійні фонди для облаштування укриття.
Батьки, каже Кононенко, також можуть створювати такі благодійні фонди: “Якщо це добровільно – це не виключається. Але примус, побори в школах – це неприпустимо”.
За його словами, поки МОН не отримав жодного звернення від батьків про те, що в школах примусово збирають кошти “на облаштування укриття”.
Якщо такі звернення будуть – в Міносвіти обіцяють реагувати.
Він додав, що в питанні облаштування укриттів Міносвіти теж розраховує на міжнародну допомогу.
Коли міністр освіти і науки Сергій Шкарлет звертався до міністрів освіти в іноземних країнах, до різного роду міжнародних організацій, то питання обладнання закладів освіти, зокрема, укриттями, було одним із них, зауважив Кононенко.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.06.2022 2 234
Директор школи визначає режим роботи закладу з урахуванням думки обласної військової адміністрації. І з урахуванням поточної ситуації керівнику треба буде приймати рішення, розповів в інтерв’ю LIGA.Life начальник Головного управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.
“Можливий варіант, що всі повинні повернутися і школа повністю переходить на очний режим, всі працюють очно. А можливий змішаний варіант. Не виключено, що керівник може окремим працівникам за їхньої заявою дозволити працювати дистанційно”, – сказав Кононенко.
Він додав, що зараз за кордоном – 24 000 вчителів і 671 000 учнів.
Кононенко також пояснив, за яких умов керівник закладу може звільнити вчителя, який не повернеться з-за кордону.
Якщо визначать, що школа працює очно, якщо є наказ про скасування дистанційки і якщо вчитель порушуватиме трудове законодавство і не виходитиме на зв’язок, тоді “через певний час таке може бути”.
“Але ми рекомендуємо уважно до цього ставитися і по можливості вирішувати питання індивідуально з кожним вчителем”, – додав начальник Головного управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН.
Квітнева урядова постанова, яка змушує держслубовців, що стали біженцями, повернутися в Україну, не стосується вчителів та вихователів. На цьому наголошує освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Нагадаємо, що згідно з постановою, робота держпрацівників, членів виконавчого органу та керівників суб’єктів господарювання за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку. Омбудсмен пояснює, що заклад освіти комунальної форми власності не є “суб’єктом господарювання державного сектору економіки”.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 18.06.2022 1 192
Для відновлення очного навчання деяким українським школам доведеться організовувати уроки по змінах.
Це пов’язано з тим, що у шкільних укриття може бути недостатня кількість місць для всіх учнів, повідомив начальник управління загальної, середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко у коментарі “ЛІГА:Life”
“Якщо ми точно знаємо, що в школі укриття на 200 осіб, а у нас вчиться 600, то, на жаль, доведеться організувати очне навчання в три зміни. Або – змішане навчання”, – сказав Кононенко.
Він зазначив, що організація навчання на 1 вересня в кожній конкретній школі залежатиме від керівника закладу.
Також до початку навчального року у школах мають перевірити, скільки часу дітям потрібно, щоб спуститись з третього чи другого поверху до укриття.
Кононенко, зазначив, що первинну перевірку вже було зроблено, зокрема аудит 13,7 тис. шкіл виявив, що лише 8% з них мають обладнані укриття.
Він також зазначив, що у МОН рекомендують уряду знайти інші приміщення укриттів для людей, оскільки школи мають бути розраховані лише на учнів.
Нагадаємо, раніше у МОН повідомили, що у разі нестачі приміщень для навчання всіх дітей, місцева влада може організувати під це заклади культури.
18.06.2022 07:04
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 17.06.2022 1 310
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
№ 03-1870/162-2 від 14.06.2022 року
Міністерство освіти і науки України
Обласні та Київська міська
військові (державні) адміністрації
Головні управління ДСНС
України в областях та м. Києві
На доручення Прем’єр-міністра України
від 10.06.2022 № 14529/0/1-22
Про організацію укриття працівників та
дітей у закладах освіти
Державна служба України з надзвичайних ситуацій на пункти 1 та 8 доручення Прем’єр-міністра України від 10.06.2022 № 14529/0/1-22 стосовно створення безпечних умов перебування у закладах освіти дітей, учнів, студентів і працівників з урахуванням збройної агресії російської федерації (далі – доручення) повідомляє.
З метою приведення фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти у готовність до використання за призначенням, створення комісій з огляду (оцінки) будівель (споруд, приміщень) закладів освіти з метою визначення їх можливості їх використання як найпростіших укриттів, а також інших, пов’язаних з цим питань, ДСНС розроблено рекомендації щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти. Зазначені рекомендації підготовлено з урахуванням вимог законодавства та досвіду організації захисту населення в умовах відбиття збройної агресії російської федерації.
ДСНС пропонує довести зазначені рекомендації до керівників закладів освіти усіх рівнів, відомчої належності та форм власності, а також забезпечити використання цих рекомендацій під час організації та проведення відповідної роботи.
Додаток: на 9 арк. в 1 прим.
Заступник Голови Дмитро Бондар
РЕКОМЕНДАЦІЇ
щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту
персоналу та дітей (учнів, студентів) закладів освіти
І. Загальні положення
Захисні споруди цивільного захисту (сховища та протирадіаційні укриття), споруди подвійного призначення та найпростіші укриття складають фонд захисних споруд цивільного захисту і належать до засобів колективного захисту.
На сьогодні вимоги щодо створення, утримання, експлуатації та ведення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту (далі — захисні споруди) встановлено:
Кодексом цивільного захисту України (далі — Кодекс);
Порядком створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 березня 2017 р. № 138 (далі — Порядок);
наказом МВС від 09.07.2018 № 579 “Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 р. за № 879/32331 (далі — наказ МВС).
Довідково. Більш детальну інформацію щодо об’єктів фонду захисних споруд, вимог до них, а також іншу пов’язаною з цим актуальну інформацією можливо отримати у практичному посібнику під назвою “Серія 9 “Організація укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту. Впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту” серії методичних порадників “Перші кроки щодо організації цивільного захисту на базовому рівні місцевого самоврядування”, розробленому ДСНС спільно з Інститутом державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту і розміщеному на офіційному вебсайті вищезазначеної наукової установи за посиланням: https://idundcz.dsns.gov.ua/ua/Nadzvichayni-podiyi/3718.html.
Відповідно до вимог Кодексу та Порядку створення фонду захисних споруд у закладах освіти може здійснюватися шляхом:
проектування та будівництва захисних споруд та споруд подвійного призначення (реалізації положень розділів інженерно-технічних заходів цивільного захисту проектної та містобудівної документації відповідного рівня) — здійснюється під час будівництва закладів освіти (нового будівництва, проведення реконструкції або капітального ремонту), потребує значних капітальних вкладень та часу;
взяття на облік як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів об’єктів іншого призначення, що експлуатуються, зокрема підземних і наземних будівель і споруд, а також інших об’єктів — здійснюється шляхом проведення заходів організаційного характеру, коштів не потребує або потребує виділення незначних коштів (порівняно з будівництвом);
створення фортифікаційних споруд як найпростіших укриттів — здійснюється без процесу будівництва шляхом зведення тимчасових споруд з бетонних та залізобетонних будівельних конструкцій (можливо тих, що були у використанні), габіонів та мішків з ґрунтом (піском), створення перекритих щілин у ґрунті, потребує наявності відповідних конструкцій та матеріалів, а також часу.
Також відповідно до вимог Кодексу заклади освіти можуть використовувати для укриття своїх працівників та дітей (учнів, студентів) на договірних засадах об’єкти фонду захисних споруд інших суб’єктів господарювання.
Необхідно зазначити, що відповідно до вимог Кодексу працівники та діти (учні, студенти) закладів дошкільної, загальноосвітньої та професійно-технічної освіти, а також переважної частини закладів вищої освіти (за винятком тих, що в установленому законодавством порядку віднесено до відповідних категорій цивільного захисту та розташовано у населених пунктах, віднесених до відповідних груп цивільного захисту) підлягають укриттю у такому виді захисних споруд як протирадіаційні укриття або у спорудах подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційних укриттів.
ІІ. Питання організаційного характеру
Згідно з нормами Кодексу та Порядку забезпечення працівників та дітей (учнів, студентів) закладів освіти засобами колективного захисту (об’єктами фонду захисних споруд) належить до повноважень керівників таких закладів. В особливий період нарощування фонду захисних споруд здійснюється шляхом будівництва швидкоспоруджуваних захисних споруд або облаштування найпростіших укриттів.
Порядком також передбачено, що центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування з метою взяття на облік як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів об’єктів іншого призначення, що експлуатуються і належать до сфери їх управління, відповідно до визначених повноважень можуть утворювати постійні або тимчасові комісії.
Суб’єкти господарювання, зокрема заклади освіти, можуть ініціювати створення таких комісій відповідними органами влади та залучення до їх складу необхідних фахівців.
Для встановлення можливості використання для укриття населення як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, зокрема, підлягають огляду, а у разі потреби — технічному обстеженню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України:
підвальні, цокольні і перші поверхи об’єктів цивільного і промислового призначення;
споруди підземного простору (споруди котлованного типу та інші підземні споруди (приміщення);
підземні гірські виробки, печери та інші підземні порожнини різного призначення;
інші об’єкти, що за своїми технічними характеристиками та захисними властивостями можуть бути використані для укриття населення.
Враховуючи вищезазначене, в умовах правового режиму воєнного стану, пов’язаних з обмеженнями у часі для проведення відповідних заходів, керівники закладів освіти мають здійснити такі основні заходи:
1) привести у готовність до використання за призначенням згідно з норами Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС, наявні об’єкти фонду захисних споруд, забезпечивши, насамперед, захист у них працівників і дітей (учнів, студентів) від звичайних засобів ураження;
2) визначити можливість укриття у таких об’єктах повного складу працівників і дітей (учнів, студентів), з урахуванням цього визначити додаткову потребу у таких об’єктах (кількість та місткість);
3) у разі відсутності на балансі (обліку) закладу освіти об’єктів фонду захисних споруд або встановлення додаткової потреби у них:
ініціювати створення комісії щодо обстеження наявних будівель (споруд, приміщень) з метою встановлення можливості їх використання для укриття населення як споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, та залучення до участі у ній (за згодою) фахівців структурних підрозділів з питань освіти та науки, цивільного захисту, містобудування та архітектури, охорони здоров’я центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також фахівців територіальних органів та місцевих підрозділів ДСНС, Держпродспоживслужби тощо;
та/або
вжити заходів щодо створення та облаштування на території закладів освіти як найпростіших укриттів фортифікаційних споруд;
визначити можливість використання для укриття працівників та дітей (учнів, студентів) закладів освіти об’єктів фонду захисних споруд інших суб’єктів господарювання.
У цьому разі вищезазначені об’єкти мають знаходитися на такій відстані від закладів освіти, що дозволяє провести організовану, безпечну та швидку евакуацію до них працівників та дітей у разі виникнення загрози (згідно будівельних норм — до 500 м, з урахуванням наявного досвіду організації захисту населення в умовах збройної агресії Російської Федерації рекомендовано — до 100 м).
Результати проведеної роботи оформлюються:
на будівлі (споруди, приміщення), що обстежуються з метою встановлення можливості їх використання для укриття населення як найпростіші укриття — шляхом оформлення акта оцінки об’єкта (будівлі, споруди, приміщення) щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття за формою згідно з додатком 6 до Вимог щодо забезпечення нумерації та здійснення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС;
на будівлі (споруди, приміщення), що обстежуються з метою встановлення можливості їх використання для укриття населення як споруди подвійного призначення — шляхом оформлення акта оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту за формою згідно з додатком 11 до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС, розрахунку захисних властивостей огороджувальних конструкцій такої споруди, здійсненого відповідно до методики, встановленої ДБН В.2.2-5-97 “Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту” та технічного паспорта, складеного на відповідний об’єкт нерухомого майна (його окрему частину) як на споруду подвійного призначення з використанням відомостей вищезазначених акта і розрахунку і оформленого відповідно до вимог Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Держбуду України від 24.05.2001 № 127, затвердженого у Міністерстві юстиції України 10 липня 2001 р. за № 582/5773.
Після оформлення вищезазначених документів відомості щодо відповідних об’єктів фонду захисних споруд (найпростіших укриттів, споруд подвійного призначення) заносяться до книг обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів, що ведуть районні, районні у містах Київ та Севастополь державні адміністрації, відповідні органи місцевого самоврядування і складені за формою згідно з додатком 7 до Вимог щодо забезпечення нумерації та здійснення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС.
Важливо. Облаштування та постановка на облік в особливий період найпростіших укриттів не означає повного виконання вимог законодавства щодо забезпечення працівників та дітей (учнів, студентів) засобами колективного захисту і не звільняє керівників закладів освіти від необхідності у подальшому, в мирний час, вжити заходів щодо створення захисних споруд або споруд подвійного призначення з відповідними захисними властивостями.
ІІІ. Основні вимоги до будівель (споруд, приміщення), що планується включити до фонду захисних споруд як споруди подвійного призначенням або найпростіші укриття
3.1 У разі неможливості або недоцільності використання для укриття населення усього об’єкта будівництва як споруди подвійного призначення або найпростішого укриття, може бути прийнято рішення щодо включення до фонду захисних споруд його окремої частини (приміщення).
Щодо споруд подвійного призначення
3.2 Зовнішні огороджувальні конструкції, матеріал з яких їх виготовлено, об’ємно-планувальні та конструктивні рішення будівель (споруд, приміщень), що обстежуються з метою включення їх до фонду захисних споруд як споруди подвійного призначення мають відповідати нормам ДБН В.2.2-5-97 “Будинки і споруди. Захисні споруди цивільного захисту”.
Методику віднесення існуючих будівель та споруд до споруд подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційних укриттів було доведено до центральних та місцевих органів виконавчої влади листом ДСНС від 22.02.2021 № 03-2572/162-2 та розміщено на офіційному вебсайті Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту (ІДУ НД ЦЗ) в підрозділі «Нові надходження ІДУ НД ЦЗ» розділу «Бібліотека» за посиланням: https://idundcz.dsns.gov.ua/ua/Novi-nadhodzhennya_.html;
та на офіційному вебсайті ДСНС у підрозділі “Методичні рекомендації” розділу “Нормативна база” за посиланням: https://www.dsns.gov.ua/ua/Metodichni-rekomendaciyi.html.
У разі встановлення необхідності та можливості проведення будівельних робіт з підсилення будівельних конструкцій, перепланування та дообладнання існуючих приміщень під споруди подвійного призначення із захисними властивостями протирадіаційних укриттів доцільно використовувати Методичні рекомендації щодо проектування та пристосування інженерних та інших споруд під протирадіаційні укриття, розміщені на офіційному вебсайті ІДУ НД ЦЗ в підрозділі «Нові надходження ІДУ НД ЦЗ» розділу «Бібліотека» за вищезазначеним посиланням.
Щодо найпростіших укриттів
3.3 Вимоги до зовнішніх огороджувальних конструкцій, матеріалу з яких їх виготовлено, об’ємно-планувальних та конструктивних рішень будівель (споруд, приміщень), що обстежуються з метою включення їх до фонду захисних споруд як найпростіші укриття, законодавством не визначено.
Разом з цим з метою забезпечення захисних властивостей від дії звичайних засобів ураження важливо, щоб несучі та зовнішні огороджувальні конструкції (стіни, перекриття, покриття) зазначених будівель (споруд, приміщень) були виготовлені із залізобетону, цегли або інших кам’яних матеріалів.
Також можливо використання будівель (споруд, приміщень) з інших матеріалів за умов їх заглиблення у землю.
3.4 Під час обстеження будівель (споруд, приміщень), далі – об’єктів будівництва, рекомендовано враховувати вимоги щодо забезпечення захисту у них населення від таких небезпечних чинників надзвичайних ситуацій:
дії повітряної ударної хвилі при застосуванні звичайних засобів ураження та побічної дії сучасної зброї масового ураження;
дії звичайних засобів ураження (стрілецької зброї, уламків ручних гранат, артилерійських боєприпасів та авіаційних бомб);
негативного впливу від інших будівель, споруд, інженерних мереж, руйнування (аварії) на яких може призвести до травмування або загибелі населення, що підлягає укриттю;
зовнішнього іонізуючого випромінювання (у разі радіоактивного забруднення місцевості).
3.5 З метою забезпечення захисту населення від небезпечних чинників надзвичайних ситуацій та організації його життєзабезпечення об’єкти будівництва мають відповідати таким основним вимогам:
1) розміщуються у підвальному (підземному) або цокольному поверхах, можливо (за умов забезпечення огороджувальними будівельними конструкціями необхідних захисних властивостей або можливості вжиття додаткових заходів щодо їх підвищення) – на першому поверсі;
2) розташовуються у складі основної будівлі закладу освіти або у безпосередній близькості до неї (рекомендовано до 100 м);
3) не розміщуються поруч з великими резервуарами із небезпечними хімічними, легкозаймистими, горючими та вибухонебезпечними речовинами, водопровідними та каналізаційними магістралями, руйнування яких може призвести до травмування або загибелі працівників та дітей (учнів, студентів);
4) не зазнають негативного впливу ґрунтових, поверхневих, технологічних або стічних вод;
5) забезпечені електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації. За відсутності в об’єктах будівництва водопостачання і каналізації вони повинні мати окремі приміщення для встановлення виносних баків для нечистот;
6) не мають великих отворів у зовнішніх огороджувальних конструкціях, наявні отвори (крім дверних) забезпечують можливість їх закладки (мішками з піском або ґрунтом, бетонними блоками, цегляною кладкою тощо);
7) забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, один з яких може бути аварійним (у разі планування укриття у споруді подвійного призначення або найпростішому укритті місткістю менше 50 осіб у ньому допускається наявність одного евакуаційного виходу);
8) через приміщення, призначені для перебування населення, яке підлягає укриттю, не проходять водопровідні та каналізаційні магістралі, інші магістральні інженерні комунікації (за винятком внутрішньобудинкових інженерних мереж). Приміщення мають рівну підлогу, придатну для встановлення лав, нар, інших місць для сидіння та лежання;
9) у приміщеннях не зберігається легкозаймистих, хімічно та радіаційно небезпечних речовин, небезпечного обладнання, що не підлягає демонтажу або не може бути демонтоване у термін до 24 годин;
10) висота приміщень об’єктів, зокрема дверних отворів, становить не менше 2 м (допускається не менше 1,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією на її будівницьтво), а до виступаючих частин окремих будівельних конструкцій та інженерних комунікацій (за винятком дверних отворів) – не менше 1,4 м. Ширина дверних отворів становить не менше ніж 0,9 м (допускається не менше 0,8 м, якщо це було передбачено проектною документацією на її будівницьтво). Перетинання дверних отворів будівельними конструкціями або інженерними комунікаціями не допускається;
11) отвори при входах (виходах) закриваються посиленими дверми із негорючих матеріалів (металевими або дерев’яними, оббитими залізом) або захисними екранами (кам’яними, цегляними або залізобетонними) на висоту не менше 1,7 м;
12) основні приміщення, призначені для укриття населення, мають примусову або природну вентиляцію;
13) забезпечується вільний доступ осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення (для закладів освіти з наявністю зазначеної категорії осіб) або є технічна можливість дообладнання для забезпечення такого доступу у термін до 24 годин;
14) об’єкт перебуває у задовільному санітарному та протипожежному стані (відповідно до норм протипожежних та санітарних правил);
15) забезпечено необхідні захисні властивості для захисту від звичайних засобів ураження та зовнішнього іонізуючого випромінювання, встановлених для протирадіаційних укриттів (споруд подвійного призначення із відповідними захисними властивостями).
Необхідні захисні властивості як правило забезпечують об’єкти зі стінами 2 – 2,5 цеглини завтовшки, або з цільних залізобетонних конструкцій (блоків, панелей) товщиною від 56 см.
Відповідні захисні властивості також забезпечує шар ґрунту товщиною 67 – 78 см (мішок з піском (ґрунтом), укладений поперек конструкції (ряду) .
У разі, якщо будівельні конструкції мають меншу товщину, можливо збільшення їх захисних властивостей шляхом додаткового обкладення мішками з ґрунтом (піском), встановлення екранів із залізобетонних конструкцій (панелей, блоків тощо) та/або комбінованим способом.
Для заглиблених об’єктів будівництва із залізобетону або цегли, верхня частина яких не відповідає зазначеним рекомендаціям, можливе збільшення захисних властивостей шляхом обкладення їх мішками з ґрунтом (піском), насипання земляного обвалування під час приведення найпростіших укриттів, розташованих у зазначених об’єктах, у готовність до використання за призначенням.
Аналогічні методи досягнення необхідних захисних властивостей рекомендовано для зведення наземних, напівзаглиблених або заглиблених фортифікаційних споруд, що планується використовувати як найпростіші укриття.
3.6 Місткість споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів вираховується з розрахунку: 0,6 м2 площі основних приміщень (для розміщення населення, що підлягає укриттю) на одну особу. За можливості розміщення двоярусних нар площу можу бути зменшено до 0,5 м2 на одну особу, при триярусному – до 0,4 м2 на одну особу.
ІV. Забезпечення об’єктів фонду захисних споруд необхідним майном, інвентарем, засобами та матеріалами
4.1 З метою забезпечення нормальних умов життєдіяльності осіб, що підлягають укриттю в об’єктах фонду захисних споруд, такі об’єкти підлягають забезпеченню необхідним майном, інвентарем, засобами та матеріалами (далі — обладнання).
4.2 Захисні споруди (сховища та протирадіаційні укриття) та споруди подвійного призначення із відповідними захисними властивостями підлягають забезпечення вищезазначеним обладнанням згідно з нормами додатків 19 (норми оснащення формування з обслуговування захисної споруди), 20 (перелік майна, необхідного для укомплектування захисної споруди), 21 (перелік лікарських засобів та медичних виробів для укомплектування запасів медичного майна у захисних спорудах) Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС.
4.3 Обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них населення впродовж не менше 48 годин.
З цією метою найпростіші укриття забезпечуються:
місцями для сидіння (лежання) — лавками, нарами, стільцями, ліжками тощо. Можливо передбачати розміщення працівників та дітей (учнів, студентів) на наявних у закладах освіти засобах (стільцях, лавках, ліжках), що використовуються під час освітнього процесу, а також інших засобах, зокрема спортивних матах, карематах (килимках туристичних), за умов можливості їх використання на підлогах відповідних приміщень та забезпечення площі на одну особу, яка підлягає укриттю, на рівні не менше 1 м2;
ємностями з питною (з розрахунку 2 л на добу на одну особу, яка підлягає укриттю) та технічною водою (за відсутності централізованого водопостачання). Розміщення зазначених ємностей дозволено передбачати в основних приміщеннях (для розміщення осіб, що підлягають укриттю);
контейнерами для зберігання продуктів харчування;
виносними баками, що щільно закриваються, для нечистот (для неканалізованих будівель і споруд), розміщених у спеціально призначених для цього приміщеннях;
резервним штучним освітленням (електричними ліхтарями, свічками, гасовими лампами тощо) та електроживленням;
первинними засобами пожежогасіння (відповідно до встановлених норм для приміщень відповідного функціонального призначення);
засобами надання медичної допомоги; засобами зв’язку і оповіщення (телефоном, радіоприймачем, мережею інтернет, рекомендовано встановлення Wi-Fi — пристроїв);
шанцевим інструментом (лопатами штиковими та совковими, ломами, сокирами, пилками-ножівками по дереву, по металу тощо).
За змоги найпростіші укриття забезпечуються додатковим обладнанням, інструментами та інвентарем відповідно до норм, установлених для захисних споруд.
4.4 Біля вхідних дверей до споруди подвійного призначення (найпростішого укриття) має вивішуватися табличка розміром 50 х 60 см з написом «Місце для УКРИТТЯ». На ній необхідно зазначати адресу місця розташування споруди, її балансоутримувача, адресу і місце зберігання ключів.
Зразок табличок та покажчиків руху до них надано у додатку 1 до Вимог щодо утримання та експлуатації фонду захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом МВС.
Директор Департаменту організації
заходів цивільного захисту Віктор Вітовецький
16.06.2022 14:49
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 15.06.2022 398
Ми отримали повідомлення від наших вчителів із запитанням про те, як поводитися, якщо користувачі соціальних мереж критикують вас за дописи, не пов’язані з темою війни. Роз’яснення цього питання підготували експерт/-ки Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Попри те, що нині думки людей сконцентровані на повномасштабному вторгненні Росії в Україну і ця тема є пріоритетною в усіх українських новинах, все ж таки необхідно приділяти увагу й повсякденним, не пов’язаним із війною питанням.
Говорити про речі, що не стосуються війни, але є актуальними для повсякденного життя, а також ділитись позитивним контентом не тільки не заборонено, а й украй важливо, адже це може допомогти людям ненадовго відволіктись від важких новин та додати сил.
Оскільки напруга в суспільстві сьогодні є високою, деяким вашим читачам може бути важко впоратись з емоціями та прийняти те, що розмови про звичні повсякденні речі є допустимими та навіть необхідними. Нагадайте їм про це, наприклад, у такий спосіб:
Розповідайте вашим підписникам про концепції емоційного вигорання та інформаційного перенавантаження, які може переживати людина, яка споживає багато інформації з однієї або декількох тісно пов’язаних тем.
Пояснюйте, що ми не можемо і не повинні повністю абстрагуватись від новин про війну, однак варто споживати новини на різні теми або виділяти час, коли ми зовсім не читаємо новинні повідомлення. Це дасть змогу нашому розуму відпочити та відновитися.
Нагадуйте, що людина, яка перебуває в стані вигорання або інформаційного перенавантаження, є більш схильною відчувати безнадію, апатію чи втому і їй значно важче бути ефективною в повсякденному житті.
Закликайте підписників за можливості повернутись до старих звичок або сформувати нові, унормувавши здоровий розпорядок дня для себе та для суспільства. Такі прості речі допоможуть спільно працювати на досягнення перемоги, а також матимуть важливе значення в процесі відновлення та відбудови після закінчення війни.
Розповідайте громадянам, що наша робота не завершиться на моменті перемоги, тож варто уже зараз створювати внутрішні ресурси та можливості, які допоможуть нам не тільки її здобути, але й відновлювати країну.
Нагадуйте читачам/-кам, що всі ми різні, тому долаємо та проживаємо стрес та трагедію війни по-своєму. Немає нічого поганого в тому, щоб зайнятись новою справою, яка допоможе трошки відволіктись та бути готовим працювати на досягнення нашої спільної мети – нашої перемоги.
Пояснюйте, що люди не повинні соромити інших за їхні способи долати труднощі. Розбрат у суспільстві – одна з головних цілей російської дезінформації та пропаганди. Суспільство, у якому постійно тривають внутрішні конфлікти, є легкою мішенню для нашого противника. Нині дуже важливо бути єдиними та знаходити компроміси зі своїми співвітчизниками, навіть за умови, що ми маємо різні погляди на окремі питання й не завжди погоджуємось з думкою інших.
Однак при публікації позитивного контенту завжди варто зважувати, чи є він доречним за обставин, які на конкретний момент відбуваються в регіоні та в країні в цілому. За умови, що ситуація в регіоні є досить напруженою або нещодавно стався значний обстріл громади, багато людей зазнали поранень, а місто – руйнувань, з публікаціями на повсякденні теми варто бути вкрай обережними. Те ж саме стосується і прифронтових територій.
16.06.2022 13:02
15 червня у школі пройшов психоедукаційний тренінг в рамках спільного проекту Sane Ukraine - Trauma education and resilience project та Львівська міська рада.
Три години активного обговорення питань стресу, травми та вигорання. Тілесні та дихальні практики –чудовий спосіб подбати про свої власні ресурси.
Дякуємо за командну роботу та чудовий тренінг Олеся Веприк та сестрі Анні- Марії
Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова
Кризова психологічна служба м. Львова. ЕМДР Україна EMDR Ukraine
15.06.2022 20:19
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 14.06.2022 1 434
Учнів 1 або 2 класів можна не переводити до наступного класу та залишити для повторного навчання у тому самому класі. Школа це робить на підставі письмового звернення одного з батьків чи інших законних представників. Так можна зробити лише один раз впродовж навчання у початковій школі.
Учнів 3-8 класів можна залишити на повторне навчання, якщо за результатами річного оцінювання вони показали початковий рівень (1-3 бали) в одному з таких предметів: українська мова, математика, алгебра або геометрія. У класах з навчанням мовами корінних народів і національних меншин цей перелік доповнюється мовою навчання. Рішення про повторне навчання ухвалює педагогічна рада школи за погодженням одного з батьків.
12.06.2022 Інтернет-конференція «Особливості викладання в НУШ 5 клас»
11.06.2022 00:56
Запрошуємо творчі колективи, окремих виконавців, митців та всіх бажаючих до участі у Міжнародному благодійному двотуровому багатожанровому фестивалі-конкурсі (без вікових обмежень) «Зірки Лагідної країни», який відбудеться 18 червня 2022 року.
50% коштів будуть направлені на придбання гуманітарної допомоги!
Розіграш 1000 грн. «Супер-призу» фестивалю відбудеться на нашому сайті у період з 01 по 03.07.2022 р.
Звертаємо вашу увагу ! Щоб ознайомитись з положенням фестивалю чі заповнити заявку в електронному вигляді – вам потрібно перейти за посиланням: https://zlagodafest.org у розділ фестивалі.
БО Всеукраїнський благодійний фонд «Злагода» від початку війни долучився до допомоги збройним силам України, біженцям та всім потребуючим допомоги, але на жаль можливості благодійного фонду «Злагода» обмежені. У зв’язку з цим, ми розпочинаємо благодійний фестиваль-конкурс для усіх хто бажає підтримати Україну у тяжку хвилину: воїнів, дітей, сім’ї, які постраждали від війни. Своїм виступом, натхненням, творчістю, благодійним внеском – ви усі допоможете нашій справі, щоб вона не погасла! Своїм виступом ви приєднаєтесь до великої справи – БЛАГОДІЙНОСТІ, чим підтримаєте Україну!
Водночас ви покажете свій талант та допоможете, щоб наш фестиваль – конкурс та наш фонд і надалі міг робити добрі справи з вашою допомогою! Кожен ваш виступ – це як пазл однієї ВЕЛИКОЇ СПРАВИ!
Усі ваші внески будуть спрямовані на придбання гуманітарної допомоги! Участь кожного з вас показує, що ми – єдині, тому ваша участь дуже важлива у цей час війни! Долучайтесь! Дякуємо вам!! Слава Україні! Героям Слава!
Чекаємо творчі колективи, окремих виконавців, митців та всіх бажаючих до участі у Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі-конкурсі (без вікових обмежень) «Зірки Лагідної країни», який відбудеться 18 червня 2022 року.
Форма проведення: дистанційно.
Без вікових обмежень.
Заявки приймаємо: до 18 червня 2022р. включно.
У конкурсі можуть взяти участь усі бажаючи у віці від 3 років у наступних жанрових номінаціях:
– Вокальний
– Вокально-хореографічний
– Хореографічний
– Театральний жанр
– Вокально-інструментальний жанр
– Диригенти
– Інструментальний жанр
– Образотворче мистецтво
– Декоративно-прикладне мистецтво
– Авторська творчість
– Цирковий жанр
– Театр моди
– Фото та дизайн
– Телемистецтво
– Оригінальний жанр
Нашi контакти:
Координатор проекту – Ольга Миколаївна.
+38(066)785-95-99 (Viber, WhatsApp, Telegram)
+38(068)927-09-99
E-mail: zlagodafest@gmail.com
Чекаємо вас на нашому фестивалі!
З повагою, оргкомітет «Злагодафест».
Ознайомитись з нашою роботою "Підтримай Україну" БО ВБФ "Злагода" можно на нашому сайті та соціальній мережі:
Наш сайт: https://zlagodafest.org
Сторінка у фейсбукці: https://www.facebook.com/olga.bogomolova2022
(Ольга Богомолова)
08.06.2022 20:24
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 07.06.2022 3 159
Матеріал підготовлено офісом освітнього омбудсмена
Кожен з учасників освітнього процесу: батьки, учні та студенти, працівники закладів освіти, органи управління освітою вже зараз замислюються і запитують – яким буде освітній процес у новому навчальному році?
Адже війна триває, наші війська захищають кожного з нас, нашу державу та українську ідентичність, на частині територій ведуться бойові дії, і здійснюються бомбардування та обстріли всієї території України.
За час війни, станом на 4 червня, було пошкоджено 1939 закладів освіти, 184 з них повністю знищено. Під час відновлення зруйнованих закладів освіти та будівництва нових ми обов’язково повинні враховувати, що в кожному з цих закладів повинно будуватися сховище і це сховище має не просто бути, а й відповідати визначеним для будівель цивільного захисту вимогам.
Головне під час навчання та роботи – це життя та здоров’я учасників освітнього процесу, тому перша вимога – це їхня безпека.
Наразі розглядають різні варіанти організації освітнього процесу: у дистанційному, очному чи змішаному форматі.
Зрозуміло, що у зонах бойових дій та на прилеглих до них територіях навчання можливе у дистанційному форматі. На іншій території є можливість здійснювати очне та змішане навчання, але за умови наявності укриття у закладі освіти.
За повідомленням заступника міністра освіти і науки України Андрія Вітренка , з 1 вересня, залежно від безпекової ситуації, здійснювати навчальний процес офлайн планується лише в тих закладах освіти, які мають бомбосховища. Для цього МОН проводить аудит шкіл щодо наявності та облаштування бомбосховищ, щоб забезпечити безпеку дітей та педагогічних працівників.
При організації такого навчання необхідно враховувати спроможність укриття – на скільки людей воно розраховане. Необхідно складати розклад так, щоб не перевищувати одночасну присутність учасників освітнього процесу в закладі освіти відповідно до спроможності укриття. Щоб при повітряній тривозі в укритті могли одночасно розміститися всі, хто в цей момент перебуває в закладі освіти.
Але навчання може бути за умови нормального стану укриття. На жаль, війна показала, що в частині закладів освіти або зовсім немає бомбосховищ, або вони не є придатними, а навіть небезпечні для перебування у них людей. Але все одно вони використовуються, попри їхній стан.
І вже зараз необхідно думати про те, як підготувати або вдосконалити укриття в закладах освіти, щоб можна було безпечно здійснювати очне та змішане навчання.
Можливо хтось зауважить, що навіщо розпочинати таке навчання, якщо можна продовжувати його у дистанційному форматі. Але, на мою думку, там, де можна безпечно організувати освітній процес в очному форматі, необхідно це робити. Адже саме очне спілкування з однолітками та педагогами допоможе нашим дітям знову повернутися у нормальне життя, це буде сприяти їхній психологічній реабілітації, а ефективність очного навчання вже доведена науковцями.
Окрім наявності укриття та приведення його до нормального стану, необхідно провести навчальні інструктажі, як поводитися в укритті, та що потрібно з собою мати. Так само обов’язково проводити тренувальні евакуації безпосередньо до укриття. Хоч нормативними документами не передбачено проводити саме такі тренування, але життя і здоров’я наших дітей – то найголовніша цінність, а такі тренування можуть врятувати життя.
Ще до війни, у січні 2022 року ми порушували питання тренування та обізнаності учасників освітнього процесу під час надзвичайних ситуацій, стану укриттів, відсутності зрозумілих, написаних не бюрократичною мовою, правил.
Насправді питання облаштування укриттів у закладі освіти для організації безпечного освітнього процесу дуже непросте, адже є різні типи захисних споруд, маємо дуже складні, нереальні для виконання, вимоги до їх облаштування, які потребують великих фінансових витрат. А бюджети громад, які є засновниками закладів освіти та відповідають за їх матеріально-технічне забезпечення, дуже обмежені. в умовах воєнного стану. І неможливо за такий короткий період зробити те, що не робилося роками. Поки не зрозуміло, чи достатньо для організації освітнього процесу наявності у закладі освіти облаштованого найпростішого укриття (цокольного або підвального приміщення) чи має бути саме сховище або протирадіаційне укриття.
Головне питання – хто має опікуватися укриттям у закладі освіти, приводити його у нормальний стан, виділяти кошти для його облаштування. Згідно з Порядком створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, опікуватися захисними спорудами мають балансоутримувач захисної споруди – власник захисної споруди або юридична особа, яка утримує її на балансі, а це – засновники закладів освіти. .
Якщо заклад комунальної форми власності, то засновником є орган самоврядування, тобто відповідна рада від імені територіальної громади, якщо засновником є заклад обласної форми власності, то відповідно обласна рада, якщо державної форми власності – орган державної влади від імені держави (пункт 7 статті 1 Закону України “Про освіту”).
Джерелом фінансування для облаштування укриттів може бути міжнародна допомога, наприклад, нещодавно Уряд Тайваню виділив 2 млн доларів допомоги Харкову, та по 500 тис. доларів – Запоріжжю, Миколаєву, Сумам та Чернігову. Частину з цих коштів планується витратити на бомбосховища в закладах освіти.
Але, на жаль, із початком війни було дуже багато повідомлень від працівників закладів освіти, що саме вони власними силами та досить часто без відповідного фінансування облаштовували укриття, приймали там людей, чергували, допомагали, надавали допомогу, годували й продовжують це робити.
Тобто освітяни під час війни стали своєрідним форпостом безпеки для тих, хто приходив до них по допомогу. Наприклад, таким форпостом для людей під час бомбардувань та воєнних дій став один із закладів освіти Бучі. У ньому люди жили в бомбосховищі, готували їжу в шкільній їдальні, поки було світло – вмикали телевізор із мультфільмами для дітей.
Висловлюю щиру вдячність всім працівникам закладів освіти за вашу працю!
Також 22 травня у Верховній Раді України був зареєстрований проєкт Закону № 7398 щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій, який пропонує, зокрема врегулювати джерела фінансування на утримання захисних споруд, питання їхньої оренди
05.06.2022 Міжнародний день захисту дітей. 1 червня у Міжнародний день захисту дітей члени УС "Золоті Леви" провели зум-конферецію з учнями 5-7 класів "Чужих дітей не буває" та долучились до акції "Код нації. Вкрадене майбутнє" на знак протесту проти незаконної депортації понад 240 тисяч українських дітей до росії.
9-й Чілдрен Кінофест проходитиме з 3 до 12 червня 2022 року в онлайн-форматі на сайті online.childrenkinofest.com для глядачів із території України та Польщі.
Фільми-фіналісти Конкурсу короткометражних фільмів, знятих дітьми, будуть доступні для перегляду в усьому світі.
Чілдрен Кінофест – щорічний міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків, який 9 років поспіль безкоштовно знайомить молоду українську аудиторію як з найновішими європейськими стрічками, так і зі світовою кінокласикою. Фільм, який стане переможцем цьогорічного Чілдрен Кінофесту, як і завжди, обере аудиторія – після перегляду стрічок конкурсної програми глядачам буде запропоновано оцінити свої враження.
Місія фестивалю – розвивати в Україні традицію спільних сімейних переглядів кіно та залучати дітей до створення кінофільмів. Усі покази – безкоштовні, за попередньою реєстрацією на сайті.
У 2022 році для безпечності та гнучкості перегляду фестиваль проходитиме в онлайн-форматі з 3 до 12 червня. Переглянути фільми можна буде на сайті online.childrenkinofest.com на території України, а також Польщі, яка прийняла найбільше тимчасово переміщених українців. Переможця фестивалю визначать глядацьким голосуванням.
«Воєнні обмеження не дають змоги провести фестиваль так, як ми звикли – у понад 20 містах України, з повними залами на тисячі та сотні маленьких глядачів. Але це не тільки виклики, а й неймовірні можливості – Совеня Чарлі та Чілдрен Кінофест цього року можуть завітати у кожен український дім», – коментують перенесення фестивалю в онлайн-формат організатори.
Як зареєструватися на перегляди: https://www.facebook.com/childrenkinofest/posts/pfbid0NAFseaWAUJfe6buswMxxNLPkgZsBowbEpLRcdyFpMoH1FFqbyeiHCG54rbYLqUV4l
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ: https://childrenkinofest.com/ua/program.htm
До конкурсної програми фестивалю увійдуть фільми для аудиторії віком від 4 років, відібрані командою Чілдрен Кінофесту на найбільших європейських кінооглядах для дітей та підлітків. Поза конкурсом юні глядачі продовжать знайомитися з історією кінематографа: у попередні роки ця секція представила ретроспективи першовідкривачів зі світу кіно – Чарлі Чапліна, Бастера Кітона, Лотти Райнігер, Жоржа Мельєса та братів Люм’єр.
Відкриється Чідрен Кінофест французькою анімацією «Принцеса драконів». Головна героїня — дівчинка, яка зростала у родині драконів. Коли вона опиняється у світі людей, він видається їй абсолютно новим та незвичним. Фільм-відкриття буде доступний для перегляду упродовж перших трьох днів фестивалю — з 3 до 5 червня.
Україну в конкурсній програмі Чілдрен Кінофесту представляє пригодницьке фентезі «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке». Знятий за мотивами казки Сашка Лірника, фільм змальовує пригоди козака, який намагається вибратися з пекла. Картина відзначена Призом глядацьких симпатій Національної премії «Золота Дзиґа», а сценарій — Премією імені Лесі Українки.
Із дитячого конкурсу Берлінале до програми Чілдрен Кінофесту потрапила ще одна стрічка в жанрі фентезі — «Неллі Рапп — мисливиця на монстрів» (Швеція). Картина занурить юних глядачів і глядачок у захопливі пригоди головної героїні в маєтку, повному чудовиськ.
Про подорож у часі й порятунок світу від екологічної катастрофи розповість фантастичний фільм «Місія Нови». На найбільшому міжнародному кінофестивалі для дітей Cinekid (Нідерланди) ця стрічка стала справжнім гітом, здобувши перемогу в чотирьох номінаціях.
Головний герой аргентинської драми «Дельфін» — хлопчик, який допомагає своєму батькові зводити кінці з кінцями. Водночас, він долає перешкоди на шляху до своєї мрії — потрапити в дитячий оркестр.
Також у програму увійшли комедії: австрійсько-німецька стрічка «Францові історії» та «Мій тато — сосиска» спільного виробництва Бельгії, Нідерландів і Німеччини.
Поза конкурсом юні глядачі та глядачки ознайомляться з класикою анімації — Чілдрен Кінофест покаже спеціальну добірку епізодів «Крота» до 65-річчя знаменитого чеського мультсеріалу.
За традицією на фестивалі продемонструють і минулорічного переможця — пригодницьку стрічку «Полі» спільного виробництва Франції та Бельгії. Картина розповідає про пригоди двох друзів — дівчинки та поні, якого вона звільняє від життя в неволі.
Вшосте в межах Чілдрен Кінофесту відбудеться Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми: https://childrenkinofest.com/ua/contest/kids-contest.htm
За традицією, переможців визначать журі українських кінематографістів - акторка театру та кіно Оксана Черкашина, режисер і сценарист Антоніо Лукіч, режисерка та сценаристка Катерина Горностай: https://childrenkinofest.com/ua/contest/zhuri-2022.htm
Список фіналістів — тут.
ПОЧЕСНИЙ ПОСОЛ ФЕСТИВАЛЮ у 2022 році – акторка театру і кіно, заслужена актриса України, кульлтурна діячка – Ірма Вітовська: https://childrenkinofest.com/ua/about/ambassador
Щороку фестиваль підтримує Посол, який популяризує ідеї якісного сімейного дозвілля і культурного розвитку дітей та підлітків в Україні. Послами фестивалю у різні роки були співаки Фагот, Джамала, Дмитро Шуров, актор і кінорежисер Ахтем Сеітаблаєв, письменниця Катерина Бабкіна та правозахисниця і письменниця Лариса Денисенко, фронтмен гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, співачка Христина Соловій.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ФЕСТИВАЛЬ:
Сайт фестивалю: www.childrenkinofest.com
ФБ-сторінка фестивалю: https://www.facebook.com/childrenkinofest/
Інстаграм фестивалю: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/childrenkinofest/
Візуальні матеріали фестивалю (постери, кадри з фільмів): https://childrenkinofest.com/ua/press/press-materials
Чілдрен Кінофест проводиться за підтримки House of Europe.
Фестиваль дякує за допомогу Goethe-Institut і Австрійському культурному форуму в Києві.
Медіапартнери: Kinofilms.ua, Kinowar.com, Нова українська школа, Теленеделя, Міжнародний кінофестиваль Kino Dzieci.
РЕГЛАМЕНТ ФЕСТИВАЛЮ
I. Чілдрен Кінофест (далі – Фестиваль) – міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків, створений з метою виховання нового покоління кіноглядачів в Україні, розвитку практик сімейного культурного дозвілля та просування мистецтва кіно.
II. Засновником Фестивалю виступає компанія «Артхаус Трафік» (ТОВ «Трафік Філмз»)
III. Фестиваль проводиться в понад 20 містах України, фестивальний центр розташовується в Києві.
IV. Сьомий фестиваль Чілдрен Кінофест відбудеться в період 29 травня – 7 червня 2020.
V. Фестивальна програма складається з наступних секцій: Конкурсна програма, Позаконкурсні кінопокази та Спеціальні події.
1. МІЖНАРОДНА КОНКУРСНА ПРОГРАМА:
A. У Міжнародну конкурсну програму відбираються повнометражні фільми (від 60 хв.) високої художньої якості, орієнтовані на глядацьку аудиторію віком від 4 років, виробництво яких завершено після 1 січня 2018.
B. Заявки на участь у Міжнародній конкурсній програмі приймаються на безкоштовній основі до 5 квітня 2020 включно. Для подачі заявки слід заповнити форму, розміщену на офіційному сайті фестивалю. Фільми, подані на участь у міжнародній конкурсній програмі, також можуть бути запрошені дирекцією фестивалю для участі в позаконкурсних програмах фестивалю.
C. Для участі у Міжнародній конкурсній програмі відбирається 7 (сім) повнометражних фільмів. Селекція фільмів в Конкурсну програму проводиться дирекцією фестивалю на чолі з програмним директором.
D. Інформація про фінальний список фільмів-учасників Міжнародної конкурсної програми публікується на офіційному сайті фестивалю за два тижні до початку фестивалю.
E. Кращий фільм Міжнародної конкурсної програми вибирається за допомогою прямого глядацького голосування. Переможцем стає фільм, який набрав найвищий бал.
F. Представникам фільму-переможця Міжнародної конкурсної програми вручаються пам'ятний знак та диплом на церемонії Закриття фестивалю.
2. ПОЗАКОНКУРСНА ПРОГРАМА:
А. Ретроспективні покази – це фільми для дітей та юнацтва присвячені авторам, студіям або школам, що заслужили світове визнання.
Література на літо – традиційна рубрика для філологів. Гадаємо, її варто використовувати не лише для того, аби учні наперед ознайомилися з програмою наступного навчального року, а й для медіаграмотного розвитку дітей.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 01.06.2022 765
Література на літо – традиційна рубрика для філологів. Гадаємо, її варто використовувати не лише для того, аби учні наперед ознайомилися з програмою наступного навчального року, а й для медіаграмотного розвитку дітей. І не тільки літературу.
Нагадуємо, що у минулих випусках ми зібрали для вас корисний перелік книг із розвитку критичного мислення та медіаграмотності.
Та окрім цієї добірки ми вирішили порадити ще низку джерел за різними категоріями. Ця література, відео та курси з саморозвитку допоможуть краще орієнтуватися в інформційному просторі та долати негативні впливи війни на психоемоційний стан дітей:
Історія. Знання з історії – основа, яка допомагає не піддаватися на вигадки ворожої пропаганди та маніпуляції історичними фактами, це справжня медіаграмотна зброя:
«Мальована історія незалежності України» – Брати Капранови.
Всесвітня історія. Ларрі Ґонік. Українською мовою видано три книги про періоди від Великого вибуху до Ренесансу. Із серії «Наука в коміксах».
Гумор. Долати наслідки стресу можна засобами комічного.
На YouTube каналі Novator film є анімаційний серіал «Моя країна Україна», який розповідає про історію, наводить цікаві факти з географії та описує пригоди різних героїв.
Оповідання для учнів віком 9+ «Окуляри і кролик-гном»
Електронні книжки «Видавництва Старого Лева».
Література та ресурси з думкою про майбутнє:
Фентезі – один зі способів осмислення життя: подорожі в часі дають можливість відновити сили, відкритись новим ідеям, відволіктись від проблем у мріях про майбутній розвиток галактики. Наприклад, ця збірка для безкоштовного онлайн-читання містить твори про віртуальні світи, магію та супергероїв.
Курси або розвивальна література для здобуття різних навичок:
Онлайн-курс із медіаграмотності Very Verified. Підійде для учнів середнього і старшого шкільного віку.
Навчаймось вчитись: Потужні розумові інструменти для опанування складних предметів | Prometheus – український переклад онлайн-курсу про можливість дізнатись, як наш мозок використовує різні способи навчання та групує інформацію.
Мистецтво для початківців | Art4Kids – безкоштовний курс для знайомства з видатними художниками в історії мистецтва. Навчатися мистецтву ніколи не буває зарано або запізно.
Психологія. Людина, яка навчиться цінувати себе, зможе легко розпізнати маніпулятора. Є багато матеріалів для роботи педагогів із дитячою аудиторією. Пропонуємо літературу для самомотивації і саморозвитку наших учнів старших класів.
«Як приборкати гнів». Саманта Сновден – 50 вправ, які допоможуть заспокоїтись і обрати найліпшу стратегію поведінки.
«Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях». Марк Лівін та Ілля Полудьонний пишуть про те, що ми відчуваємо щодня і пояснюють, як сприймати свої емоції.
Кортні Макавінта, Андреа Вандер Плюм. «Повага. Як діяти, коли зазіхають на твої особисті кордони». Ця книга – помічник з упевненості в собі: у своєму тілі, ролі у стосунках, спілкуванні з однолітками й старшими.
Галина Шабшай, Юхим Шабшай. Стресостійкість. Яскравий комікс про стрес та прийоми його подолання.
Звичайно, цей перелік рекомендацій не вичерпний, а орієнтовний. Сміливо експериментуйте та пропонуйте вашим учням цікаві ресурси для саморозвитку.
Матеріал розроблено IREX в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»
Ми пропонуємо випускникам українських шкіл, які отримають Атестат про повну середню освіту, або мають його з попередніх років, здобути ...
Для випускників 11 класу
Ми пропонуємо випускникам українських шкіл,
які отримають Атестат про повну середню освіту,
або мають його з попередніх років,
здобути вищу освіту і
диплом польського університету,
навчаючись в Україні.
ВСТУП без ЗНО!!!
Для того, щоб більш детально ознайомитись з нашою пропозицією,
запрошуємо
переглянути Презентацію
на тему:
«Перспективи і можливості навчання
на Українсько- польській програмі
«Step to EU».
Презентація є в You Tube
Ми пропонуємо вашим випускникам вступити
в професійну школу або технікум,
отримати затребувані та перспективні професії,
які гарантують працевлаштування або продовження навчання
Хай учні Вашої школи отримають можливість
гарантоване працевлаштування в Європі!
Для того, щоб більш детально ознайомитись з нашою пропозицією,
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 30.05.2022 1 230
З 14 березня 2022 року в Україні відновили освітній процес у дистанційній формі. Для ефективної організації навчання українських школярів, зокрема евакуйованих, МОН спільно з компанією Google Україна створили Всеукраїнський розклад.
«Вдячний кожному, хто всупереч жорстоким бойовим діям рф, створював умови для навчання українських дітей. Цей навчальний рік завершиться Всеукраїнським інтерактивним онлайн-уроком із мінної безпеки у Міжнародний день захисту дітей. Адже попри те, що навчатися потрібно, надважлим залишається життя та здоров’я кожного українця», – зазначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Всеукраїнський інтерактивний онлайн-урок із мінної безпеки відбудеться 1 червня 2022 року і буде доступний у Всеукраїнському розкладі. Під час уроку з інтерактивними завданнями діти дізнаються:
як розрізнити вибухонебезпечні предмети;
де може чатувати небезпека та які знаки попереджають про неї;
як зробити свої прогулянки та пересування безпечними і яких правил вкрай важливо дотримуватися.
Активні учасники отримають відзнаки та спеціальні подарунки від ЮНІСЕФ.
Для учнів 1–4 класів урок відбудеться об 11:00. Реєстрація bit.ly/урок_1_4_клас
Для учнів 5–11 класів урок розпочнеться о 13:00. Реєстрація bit.ly/урок_5_11_клас
Трансляція занять відбудеться на YouTube-каналі Unicef Ukraine та на Facebook-сторінці MOН.
28.05.2022 Інтернет-конференція «5 клас НУШ: від ідеї до реалізації концепції»
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 26.05.2022 835
Нагадаємо, що до початку військової агресії рф та введення воєнного стану в Україні діяла норма статті 73 Кодексу законів про працю України, відповідно до якої на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводиться. Зокрема були такі святкові і неробочі дні:
Трійця – цього року 12 червня (неділя);
День Конституції України – 28 червня (вівторок).
За статтею 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто вихідним днем мав б бути понеділок 13 червня (перенесення вихідного з 12.06.2022 р.) та 28 червня (святковий день), повідомляє юридичний відділ ЦК Профспілки.
Але через війну працюватимуть в ці дні з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день
Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (ч. 3 ст. 12) змінено ці правила мирного часу та встановлено, що у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), ч. 1 ст. 65, ч.ч. 3-5 ст. 67 та ст.ст. 71-73 (святкові і неробочі дні).
На практиці це означає, що офіційних святкових та неробочих днів під час дії воєнного стану в Україні немає. При цьому графік роботи та час відпочинку встановлює роботодавець.
Фахівці Держпраці та експерти з кадрового діловодства з цього приводу зазначають, що кожен роботодавець у 2022 році може самостійно вирішувати – чи дотримуватися старих правил і не працювати в понеділок, або, якщо є виробнича необхідність в умовах воєнного стану – понеділок буде робочим.
У такому випадку працівники працюватимуть в ці дні з оплатою праці як у звичайний (несвятковий) робочий день.
25.05.2022 Як покращити безпеку хмарного сховища.
Вирішити проблему неправильного налаштування хмари досить непросто. Однак є декілька порад, які дозволять знизити описані вище ризики.
Покращення безпеки хмарних середовищ шляхом включення автоматизованих перевірок безпеки та налаштувань.
Безперервне управління параметрами налаштування за допомогою спеціальних інструментів.
Використання вбудованих інструментів для моніторингу та безпечного управління хмарною інфраструктурою.
Використання інструментів «політика як код» (PaC) для автоматичного сканування та оцінки стану відповідності у хмарі.
Стандартне шифрування конфіденційних даних, яке захистить інформацію від хакерів у разі некоректного налаштування елементів управління доступом.
Також посилити безпеку хмарних сховищ можна за допомогою продукту ESET Cloud Office Security, який захищає від шкідливого програмного забезпечення, блокує спам-повідомлення та фішингові атаки. Продукт також входить до складу комплексного рішення ESET PROTECT Complete, яке забезпечує всебічний захист корпоративної мережі від сучасних складних кібератак.
21.05.2022 Розпочато процедуру підтвердження участі у ЗНО/НМТ!
Розпочато процедуру підтвердження участі у ЗНО/НМТ!
Для того, щоб мати змогу взяти участь у національному мультипредметному тесті (НМТ), обов’язково потрібно на Інформаційній сторінці учасника ЗНО/НМТ (https://testportal.gov.ua/) у вкладці «Підтвердження участі в НМТ» зробити 2 кроки:
1) протягом 20 травня – 07 червня заповнити спеціальну форму та вибрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу якого) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ;
2) протягом 21 червня – 07 липня 2022 року вказати в запропонованому переліку назву населеного пункту, де Вам буде зручно пройти НМТ.
Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також учасникам пропонують потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
На платформі iLearn стартував проєкт із безоплатної підготовки до НМТ, ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ. У межах проєкту майже щодня вступники зможуть брати участь у вебінарах, які проводитимуть експерти-предметники.
Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.
21.05.2022 Оберіг для воїна.
Цьогоріч у СЗШ №33, на день День Вишиванки вчитель трудового навчання з дітьми 5-6 класів провела майстер-клас. На ньому діти вишивали браслет-оберіг для воїнів ЗСУ. Дитячі обереги поїдуть на Схід.
20.05.2022 Про затвердження Порядку проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту Цей Порядок визначає основні засади підготовки та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) для оцінювання...
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти і науки України
12 травня 2022 року № 433
ПОРЯДОК
проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту
Загальні положення
Цей Порядок визначає основні засади підготовки та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (далі – НМТ) для оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.
НМТ проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до вищої освіти та у зв’язку зі здійсненням в особливому порядку у 2022 році прийому на навчання для здобуття ступенів молодшого бакалавра, бакалавра.
Участь у НМТ може взяти особа, яка зареєструвалася у 2022 році для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, та підтвердила бажання взяти участь у НМТ (далі – учасник НМТ) на інформаційній сторінці, створеній на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти (далі – Український центр), доступ до якої здійснюється за номером Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року, згенерованим за підсумками реєстрації, та PIN-кодом, зазначеним у ньому.
Суб’єкти проведення НМТ
До суб’єктів проведення НМТ належать:
1) Міністерство освіти і науки України;
2) Український центр;
3) регіональні центри оцінювання якості освіти (далі – регіональний центр);
4) структурні підрозділи з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних, військових адміністрацій (далі – органи управління освітою).
Міністерство освіти і науки України:
1) визначає перелік адміністративно-територіальних одиниць України, країн, на території яких буде створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення НМТ (далі – ТЕЦ);
2) координує процес виконання заходів органами управління освітою, закладами вищої освіти з організації та проведення НМТ;
3) контролює здійснення обласними органами управління освітою, закладами вищої освіти повноважень щодо забезпечення підготовки та проведення НМТ;
4) вживає заходів щодо розроблення програмного засобу, з використанням якого буде проведено НМТ, та його передання Українському центру;
5) взаємодіє з Міністерством закордонних справ України, органами влади з питань освіти в інших країнах з питань організації та проведення НМТ за кордоном.
Український центр:
1) здійснює організаційно-технологічне забезпечення НМТ;
2) установлює графіки проведення НМТ відповідно до строків, визначених Міністерством освіти і науки України;
3) установлює регламенти роботи та умови формування ТЕЦ, а також вимоги до їх облаштування;
4) розробляє та затверджує специфікації кожної складової НМТ, загальні характеристики складових НМТ;
5) складає тестові завдання для НМТ;
6) здійснює розподіл учасників НМТ між робочими місцями в ТЕЦ.
Регіональні центри:
1) взаємодіють з органами управління освітою з питань організації та проведення НМТ;
2) проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед громадськості з питань організації та проведення НМТ;
3) спільно з органами управління освітою формують мережу ТЕЦ та створюють ТЕЦ;
4) співпрацюють з органами управління освітою щодо кадрового забезпечення ТЕЦ;
5) організовують добір, реєстрацію, підготовку та розподіл осіб, залучених до забезпечення роботи ТЕЦ (далі – залучені працівники), забезпечують їх інформаційними та методичними матеріалами.
Органи управління освітою:
1) координують дії з регіональними центрами та організовують здійснення заходів місцевими органами управління освітою, закладами освіти щодо організації та проведення НМТ;
2) спільно з регіональними центрами формують мережу ТЕЦ та утворюють ТЕЦ;
3) здійснюють контроль за діяльністю місцевих органів управління освітою щодо повноти та своєчасності забезпечення ТЕЦ залученими працівниками, їх підготовки та створення належних умов для роботи в цих пунктах.
Суб’єкти проведення НМТ здійснюють, крім зазначених у цьому розділі, інші функції, передбачені цим Порядком.
З метою забезпечення об’єктивного оцінювання робіт, вирішення питань, що потребують залучення фахівців та експертів, створюється апеляційна комісія при Українському центрі оцінювання якості освіти (далі – апеляційна комісія), яка діє відповідно до Положення про апеляційну комісію при Українському центрі оцінювання якості освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26 грудня 2014 року № 1526, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 березня 2015 року за № 272/26717.
III. Права та обов’язки учасників НМТ
Учасник НМТ має право на:
1) доступ до інформації про:
загальні характеристики складових НМТ (форми завдань НМТ, схеми нарахування балів за виконання завдань НМТ);
строки та порядок проведення НМТ;
час і місце проведення НМТ;
порядок визначення, спосіб та час офіційного оголошення результатів НМТ;
2) виконання завдань НМТ, розроблених згідно з програмами зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з української мови і літератури (частина «Українська мова»), історії України (розділи 20–32: 1914 рік – початок ХХІ століття), здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2018 року № 696, програмою зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з математики, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2019 року № 1513.
Учасник НМТ зобов’язаний:
1) дотримуватися вимог цього Порядку;
2) своєчасно прибути до ТЕЦ, зазначеному в його запрошенні, із документом, що посвідчує особу;
3) виконувати вказівки та вимоги працівників ТЕЦ щодо процедури проходження НМТ;
4) після завершення часу, відведеного для тестування, повернути матеріали НМТ працівникам ТЕЦ.
Учаснику НМТ заборонено:
1) приносити до ТЕЦ небезпечні предмети або речовини, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини;
2) протягом часу, відведеного для тестування:
заважати іншим учасникам НМТ;
спілкуватися в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час проходження тестування;
мати при собі або на своєму робочому місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, друковані або рукописні матеріали, інші засоби, предмети, прилади, що не передбачені процедурою НМТ (крім дозволених виробів медичного призначення, про наявність яких учасник НМТ повинен повідомити працівників ТЕЦ до початку виконання роботи).
У разі порушення однієї або кількох вимог, передбачених підпунктами 3, 4 пункту 2, пунктом 3 цього розділу, учасник НМТ за вимогою осіб, відповідальних за організацію та проведення НМТ, має залишити ТЕЦ.
ІV. Проведення НМТ
НМТ проводиться з використанням технологій педагогічного тестування у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох навчальних предметів (блоків):
українська мова;
математика;
історія України.
Тест для проведення НМТ укладає державною мовою Український центр.
Він містить 60 завдань (по 20 завдань з кожного навчального предмета), на виконання яких відведено 120 хвилин.
Строки організації та проведення НМТ визначає Міністерство освіти і науки України.
Адміністрування НМТ здійснюється українською мовою.
Учасники НМТ розподіляються між сесіями, змінами (перша та друга під час однієї сесії), ТЕЦ та робочими місцями відповідно до порядку, установленого Українським центром.
Український центр не пізніше ніж за тиждень до початку проведення основних сесій НМТ інформує учасників НМТ про місце та час проходження НМТ шляхом розміщення запрошень для участі в НМТ на інформаційних сторінках учасників.
Для учасників НМТ з особливими освітніми потребами, зумовленими станом здоров’я, відповідно до їхніх реєстраційних даних створюються особливі (спеціальні) умови, зазначені у Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженому наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2016 року за № 1708/29838, за кодами 0103, 0104, 0202, 0203, 0206, 0304, 0305, 0306, 0401, 0702.
Для осіб, які потребують створення умови за кодом 0101, потрібна для проходження НМТ інформація в аудиторії надається у вигляді тексту (у роздрукованому та/або електронному вигляді) без залучення перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога).
Для осіб, які потребують створення умови за кодом 0204, надається можливість змінювати масштаб зображення на екрані під час проходження комп’ютерного онлайн-тестування.
Технологія проведення НМТ не потребує створення умов за кодами 0102, 0105, 0201, 0501.
Роботу ТЕЦ забезпечують:
відповідальний за ТЕЦ;
помічник відповідального за ТЕЦ (у ТЕЦ з кількістю закріплених учасників НМТ від 16 осіб);
старші інструктори (по одному на кожну аудиторію з 5–15 закріпленими учасниками НМТ).
Залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців для роботи в ТЕЦ здійснюється відповідно до підпункту 3 пункту 3, пунктів 4, 9, пунктів 18–20 Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2015 року № 222.
За виконання робіт (надання послуг), передбачених цивільно-правовими договорами, після оформлення в установленому порядку акта приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) відповідальному за ТЕЦ, помічнику відповідального за ТЕЦ, старшим інструкторам нараховується винагорода на умовах, передбачених для відповідних категорій (відповідальний за пункт проведення зовнішнього оцінювання, помічник відповідального за пункт проведення зовнішнього оцінювання, старший інструктор відповідно) за Схемою оплати праці педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців, що залучені до організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання і не перебувають у штаті Українського центру оцінювання якості освіти та регіональних центрів оцінювання якості освіти, наведеною у додатку 4 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 року № 985.
Допуск до ТЕЦ осіб, залучених до роботи в ньому, розпочинається за дві години до початку НМТ відповідно до вимог регламенту роботи ТЕЦ.
Працівники Українського та регіональних центрів допускаються до ТЕЦ на будь-якому етапі проведення НМТ.
Допуск учасників НМТ до ТЕЦ припиняється за 10 хвилин до початку тестування.
Учасник НМТ для допуску до ТЕЦ має пред’явити документ, що посвідчує особу.
Під час тестування учасники НМТ мають право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії до закінчення виконання тесту. Час, який учасник НМТ провів за межами аудиторії, не додається йому до часу, відведеного для виконання тесту. Одночасний вихід кількох учасників НМТ з однієї аудиторії до завершення ними виконання тесту заборонено.
У разі виявлення будь-якою особою, яка перебуває в ТЕЦ, фактів порушення учасником НМТ процедури проходження НМТ вона повинна повідомити про це особу, яка відповідає за проведення НМТ.
Рішення про припинення учасником НМТ виконання тесту приймають та оформлюють документально працівники ТЕЦ.
Роботу в ТЕЦ може бути призупинено або дочасно припинено відповідальним за ТЕЦ у разі виникнення обставин, що можуть становити загрозу для життя та здоров’я учасників НМТ, або через неможливість створення належних умов для виконання НМТ.
Після проведення основних сесій НМТ для певних категорій осіб організовуються додаткові та спеціальні сесії.
Особливості реєстрації для проходження НМТ під час додаткових, спеціальних сесій визначає Український центр.
Повідомлення про місце та час проведення додаткових і спеціальних сесій розміщуються у вигляді запрошень на інформаційних сторінках учасників НМТ не пізніше ніж за три календарних дні до їх проведення.
Порядок визначення результатів НМТ
Результатами НМТ є кількісні оцінки рівня навчальних досягнень учасника НМТ з кожного навчального предмета. Результати НМТ визначаються за рейтинговою шкалою 100 – 200 балів.
Визначення результатів НМТ з навчального предмета передбачає такі етапи:
1) визначення тестових балів (арифметична сума балів за відповіді на завдання, що встановлюється шляхом додавання балів, отриманих у процесі зіставлення відповідей на завдання з ключами відповідей) кожного учасника НМТ (здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань, розроблених Українським центром);
2) розгляд виявлених у процесі обробки документів ТЕЦ фактів, що можуть вплинути на результат НМТ;
3) переведення тестових балів у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів) здійснюється згідно з таблицями відповідності тестових балів рейтинговій оцінці, затвердженими Міністерством освіти і науки України;
4) оголошення результатів НМТ.
За підсумками обробки документів ТЕЦ регіональний центр збирає та передає до Українського центру інформацію та документи ТЕЦ щодо виявлених під час обробки фактів, що можуть вплинути на об’єктивність визначення результатів НМТ, до яких належать:
1) порушення учасником НМТ процедури проходження тестування;
2) дострокове припинення виконання тесту в ТЕЦ внаслідок виникнення нестандартних ситуацій.
Апеляційна комісія за результатами розгляду фактів, визначених у пункті 3 цього розділу, приймає одне з рішень, а саме:
1) зарахувати результат НМТ, отриманий учасником НМТ за виконання завдань тесту;
2) анулювати результат НМТ.
Результати НМТ анулює Український центр на підставі рішення апеляційної комісії у разі:
1) виявлення в період часу, відведеного для виконання завдань тесту, в учасника НМТ чи на його робочому місці друкованих або рукописних матеріалів, засобів зв’язку, пристроїв зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремих елементів, які можуть бути складовими частинами відповідних технічних засобів чи пристроїв, інших засобів, предметів, приладів, що не передбачені процедурою проведення ТЕЦ;
2) спілкування в будь-якій формі з іншим учасником НМТ під час виконання завдань тесту;
3) проходження НМТ іншою особою – якщо такий факт встановила апеляційна комісія;
4) порушення учасником НМТ процедури тестування (невиконання вказівок і вимог працівників ТЕЦ щодо процедури тестування; виявлення небезпечних предметів і речовин, що становлять загрозу для життя та здоров’я людини);
5) неможливості завершити виконання завдань НМТ через різке погіршення стану здоров’я учасника НМТ або дострокового припинення виконання тесту в ТЕЦ внаслідок виникнення нестандартних ситуацій.
Документом, що підтверджує результати НМТ, є Відомість результатів національного мультипредметного тестування (додаток), що формується в електронному вигляді за підсумками проведення кожного тестування та затверджується шляхом накладання кваліфікованої електронної печатки Українського центру з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Офіційне оголошення результатів НМТ здійснюється шляхом їх розміщення на інформаційних сторінках учасників НМТ у визначені Міністерством освіти і науки України строки.
Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100 – 200 балів Український центр передає до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
Генеральний директор директорату
фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров
20.05.2022 День ВИШИВАНКИ 2022
Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того, ж одягаючи вишиту сорочку, демонструємо не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуємо свою приналежність до віковічної української культурної традиції.
18.05.2022 Робота з дітками, які є проживають у школі
Війна може знищити будинки та зруйнувати заводи, але вона не має права забирати у дітей їхнє дитинство. Адже дитячі усмішки та щирий сміх додають впевненості. Мир обов’язково буде!
Але і це не все. Найближчим часом на дітей чекають екскурсії та інші розважальні заходи. Бо ніщо не надихає більше, ніж усміхнені обличчя щасливих дітей!
Привіт!
Мрієш навчатися у Львівському університеті? Досі не розібрався в умовах вступу? Хочеш познайомитися із факультетами?
Тоді тобі до нас🤗
Вже незабаром, 26 травня, о 16:00 відбудеться традиційний День відкритих дверей онлайн🌐
З будь-якого куточка світу ти зможеш послухати всю найпотрібнішу для ВСТУПУ-2022 інформацію 😇
Тож заповнюй реєстраційну форму та залишай запитання для наших спікерів тут: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScPxlnGUFDHg4E8Zxbm2jhdTFl7chwvSbxo692tD1DSQi8Nmg/viewform
Країні потрібна освічена молодь, тому Львівський національний університет імені Івана Франка чекає саме на тебе 💙💛
13.05.2022 Мультипредметний тест 2022: календар проведення
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 13.05.2022 709
Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році.
Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково на своїй Інформаційній сторінці з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. Ми розуміємо, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно буде обов’язково уточнити своє місце перебування під час проведення основної сесії НМТ.
Тестування проходитиме в три сесії:
основна: 18 липня – 10 серпня;
додаткова: 16–20 серпня;
спеціальна: 12–16 вересня.
Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.
До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).
Інформацію про результати основної сесії НМТ буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.
Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.
Якщо ви досі не маєте логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, скористайтеся сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022» або зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» (+38 066 680 55 28, +38 068 146 02 21, +38 068 142 05 95, +38 095 523 46 47).
Якщо ви плануєте проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, ви можете це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ.
Докладніше про те, як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися, переглянувши перший вебінар із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі iLearn. Цей проєкт ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ.
Завантажити графік НМТ у форматі PDF.
*Шановні колеги!*
Висловлюємо Вам щиру вдячність за багаторічну співпрацю з ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України в системі загальної середньої, вищої та післядипломної освіти.
Дозвольте користуючись нагодою, засвідчити Вам свою повагу та запросити Вас на освітні, наукові та профорієнтаційні заходи (проєкти), які заплановано для учнівської молоді в 2021-2022 навчальному році в Університеті.
Повідомляємо Вам, що *ДЗВО «Університет менеджменту освіти»* НАПН України спільно з *ТОВ* *«Видавництво Ранок»* запрошують учнів старших класів, випускників минулих років, майбутніх студентів, батьків, освітян долучитися до *Всеукраїнських днів відкритих дверей* та *Ярмарок сучасних професій*.
*Всеукраїнські дні відкритих дверей*:
Форма проведення онлайн на платформі ZOOM (із одночасною трансляцією на каналі YouTube):
https://zoom.us/j/99169923948?pwd=VVl0bWxuS1RkN1l0eUtKWlkwVVFRdz09
Ідентифікатор конференції: 991 6992 3948
Код доступу: 570320
Дати проведення:
05 травня 2022 року о 14:30 https://youtu.be/zth2AV0ku1o
08 червня 2022 року о 14:30 https://youtu.be/MZmcQrfNH98
Реєстрація учасників за бажанням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7bPKDOUFrWZDkn2YZyTntwx3831ujLHA1SfsQZa0e8zocRQ/viewform
*Ярмарок сучасних професій:*
Долучитися до зустрічі за посиланням на платформі ZOOM:
https://zoom.us/j/97075672746?pwd=eC9kV0RuL3NGT2lmMXJNNHNZdDYxdz09
Ідентифікатор конференції: 991 6992 3948
Код доступу: 570320
Дата проведення:
19 травня 2022 року: https://youtu.be/55YlV-jy9RQ
Реєстрація учасників за бажанням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7bPKDOUFrWZDkn2YZyTntwx3831ujLHA1SfsQZa0e8zocRQ/viewform
Детальна інформація на сайті УМО: http://umo.edu.ua/
Будемо вдячні Вам за сприяння щодо поширення інформації серед учнів, батьків і вчителів ввірених Вам закладів освіти задля вирішення спільних завдань в системі вищої та середньої освіти.
Ресурси Освіта Львівщини за посиланнями:
https://www.facebook.com/deposvitaloda
https://www.youtube.com/channel/UCC-GleJCAZh9BUGB5cTeeEg
mailto:guon@mail.lviv.ua
--
З повагою
*Департамент освіти і науки *
*Львівської ОДА*
тел. *261 - 63 - 54*
м.Львів, 79008
вул. Просвіти, 4а
mailto:donloda@ukr.net
Управління освіти ДГП Львівської міської ради інформує про проведення профорієнтаційної зустрічі для школярів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти з метою ознайомлення із новими спеціальностями Національного університету "Львівська Політехніка".
25 травня 2022 року о 16.00 год відбудеться онлайн-захід, на якому учнів 11 класів, а також учнів 9-10 класів познайомлять з новою спеціальністю 134 "Авіа- та ракетобудування" і освітньою програмою "Безпілотні літальні апарати", яку започатковують вже в 2022 році!
На зустрічі зі школярами будуть фахівці університету та представники роботодавців, які зацікавлені в розвитку спеціальності та працевлаштуванні випускників нової освітньої програми університету.
Заступникам з НВР та класним керівникам 9-11 класів, які відповідають за профорієнтацію випускників , довести цю інформацію до відома учнів (матеріал для інформування додано (2 файли)) .
Гугл-форма для реєстрації за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSew91shqu9n95fub41IoGUILrDPMDmCabeQRDZ6fi6iDaLzbw/viewform
В. о. начальника Ольга СВИСТУНОВИЧ
ТОП-10 ПРИЧИН, ЧОМУ ВАРТО ОБИРАТИ Центр св. І.БОСКО:
1. Ти правильно та впевнено обереш професію.
Викладачі та бізнес-партнери проведуть фаховий майстер-клас перед вступом та "привідкриють завісу" до обраної професії.
2. Тут справжня сім’я.
Це місце, де кожен один одного знає, поважає і готовий допомогти у будь-яку хвилину.
3. Унікальний заклад освіти.
Саме в Центрі Боско професійне навчання перетинається з християнським вихованням.
4. Навчання із кращими наставниками та професіоналами.
Твоє навчання супроводжують кваліфіковані лектори та практики із місцевого бізнесу.
5. Сучасне навчання.
Передбачені комфортні та затишні умови із сучасними лабораторіями, аудиторіями, майданчиками та зонами відпочинку. Програмне та інформаційне забезпечення є в пріоритеті.
6. Дозвілля.
Пропонуються у вільний від навчання час разом із отцями Салезіянами для духовної віднови, спортивні заходи та цікаві подорожі, а також багато інших активних подій.
7. Міжнародні можливості.
Спільні програми із професійними школами за кордоном, мобільність учнів та продовження навчання в країнах ЄС.
8. Інтенсивний професійний розвиток.
Розвиватись індивідуально та ще більше заглибитись в тонкощі обраної професії допоможуть наші викладачі за окремими програмами на фахових курсах.
9. Додаткові сервіси.
Проживання, харчування, медична, психологічна та юридична підтримки та інші можливості пропонуються кожному учневі.
10. Працевлаштування.
Кар'єрне проєктування випускника є одним із ключових напрямів діяльності, тому з пошуком роботи тут тобі допоможуть.
10.05.2022 Спорт-це життя.
Всі ми не раз чули вислів про те, що спорт – це життя. І це дійсно так. Адже фізична активність – це рух, це енергія, це бадьорість духу і тіла.
Внутрішньо переміщені особи, які тимчасово проживають у школі радо долучаються до спортивних активностей! Дякую вчителям фізкультури за роботу :)
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 10.05.2022 792
Аби випускник 2022 року не лишились сам на сам із НМТ, мотиваційним листом та іншими новаціями цьогорічної вступної кампанії, «Освіторія» та ЮНІСЕФ запускають на платформі iLearn щоденні безкоштовні вебінари.
Їх проводитимуть досвідчені експерти, які повідомлять про те, як відбуватиметься вступна кампанія і що таке мотиваційний лист, зорієнтують потенційних учасників НМТ, на що звернути увагу, готуючись до тесту, які теми повторити, над чим ще потрібно попрацювати.
Хоча до НМТ можна спеціально і не готуватися, бо завдання окремих блоків тесту будуть аналогічними до традиційних завдань ЗНО, однак вебінари від iLearn, під час яких експерти-предметники розкриють секрети виконання тих чи тих тестових завдань, поділяться лайвгаками щодо правильного розподілу часу під час роботи з тестом, допоможуть вступникам почуватися впевненіше. На платформі iLearn можна буде попрактикуватися виконувати короткі тематичні тести з української мови, математики, історії України. Вони, як і демонстраційний НМТ, будуть корисними для кожного вступника.
Перший вебінар відбудеться вже 12 травня о 17.00: заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповідатиме про всі особливості НМТ і відповідатиме на найпоширеніші запитання. Вебінар можна буде переглянути на платформі iLearn.org.ua або на YouTube-каналі.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 06.05.2022 1 702
Матеріал підготовлено офісом освітнього омбудсмена
Через відсутність можливості проводити ЗНО у звичному форматі у зв’язку з війною лише цьогоріч для вступу на основі повної загальної середньої освіти на бюджетні місця першого курсу бакалаврату замість нього абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ).
Це передбачено Порядком прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році .
Реєстрація тих, хто планує здобувати вищу освіту, завершилася ще 19 квітня. Але в майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків продовжують виникати запитання щодо того, якими будуть завдання тесту, які теми необхідно готувати, як оцінюватиметься тестування, де вступники його складатимуть тощо.
Ми підготували роз’яснення з відповідями на ці та інші запитання. Матеріал створений на основі публікацій Українського центру оцінювання якості освіти та Порядку прийому для здобуття вищої освіти в 2022 році.
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ
Як і де можна складати національний мультипредметний тест? Чи можна складати тест за кордоном?
Кожен абітурієнт складатиме тест очно в комп’ютерному форматі в тимчасових екзаменаційних центрах у безпечних регіонах України. Це будуть спеціально відведені для цього заклади освіти, в яких будуть створені комп’ютерні класи та працюватимуть інструктори.
Якщо абітурієнт знаходиться на тимчасово окупованій території, щоб скласти тест, за можливості йому слід виїхати на підконтрольну Україні територію.
Особи, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія, територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2022 року, можуть проходити вступні випробування у формі індивідуальної усної співбесіди замість національного мультипредметного тесту та в разі отримання кількості балів за кожний з предметів не менше ніж встановлений закладом вищої освіти мінімальний рівень допускаються до участі в конкурсному відборі під час вступу для здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти. Такі особи беруть участь у конкурсному відборі за результатами індивідуальної усної співбесіди або національного мультипредметного тесту. Якщо громадяни України з-поміж таких осіб допущені до конкурсного відбору на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію, вони беруть участь у конкурсному відборі в межах квоти-2 на місця державного або регіонального замовлення (крім випадку, якщо в заяві зазначено: «Претендую на участь у конкурсі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб, повідомлений про неможливість переведення в межах вступної кампанії на місця державного або регіонального замовлення») (пункт 4 розділ 8 Порядку прийому).
За інформацією МОН, для тих абітурієнтів, які знаходяться за кордоном, МОН розглядається можливість проведення НМТ у країнах Європи, зокрема в освітніх тестових центах столиць цих країн. Принципово важливою є часова синхронізація проведення тесту. Тому організувати процес складання НМТ в Америці, Австралії чи Азії неможливо.
Тому очікуємо на розроблений механізм процедури складання НМТ за кордоном.
Слідкуйте за оновленнями інформації на сайтах УЦОЯО та МОН.
Коли відбудеться тестування та скільки буде сесій НМТ?
Буде три сесії НМТ: основна, додаткова та спеціальна. Основна та додаткова сесія відбудуться в липні. Спеціально організована сесія національного мультипредметного тесту проводиться у терміни, встановлені Міністерством освіти і науки України (пункт 3 розділ 5 Порядку прийому). Дати проведення тестування будуть затверджені наказом МОН, з урахуванням ситуації в країні.
Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня.
Скільки часу відводиться на тестування?
На тестування відводиться 120 хвилин.
Чи потрібно підтверджувати намір складати НМТ після реєстрації на тест? Чи можна змінити місце проходження тестування?
Так. У травні кожен, хто зареєструвався для участі в тестуванні, на своїй Інформаційній сторінці обов’язково повинен підтвердити бажання складати це тестування, а також повідомити організаторам про те, у якому регіоні перебуватиме в липні. Незабаром з’явиться функція, за допомогою якої кожен охочий зможе змінити місце проходження тестування на своїй інформаційній сторінці.
Як абітурієнту зайти на свою інформаційну сторінку?
Ті, хто ще до початку війни зареєструвалися для участі в ЗНО й отримали сертифікат учасника ЗНО, – можуть заходити на свою Інформаційну сторінку за номером і PIN-кодом, які розміщені на сертифікаті, щоб отримувати актуальну інформацію щодо своїх подальших дій.
Через зміни у процедурі проведення тестування, сертифікати ЗНО учасникам не надсилатимуть. Тому тим, хто не має такого сертифіката, УЦОЯО надіслано смс-повідомлення із номером і PIN-кодом для входу на свою Інформаційну сторінку.
Якщо ж учасники помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримають відповідні смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможуть зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.
Щоб дізнатися номер “гарячої лінії” для уточнення даних для входу на Інформаційну сторінку, а також не пропустити важливі повідомлення – слідкуйте за інформацією на сайті УЦОЯО.
Що робити абітурієнту, якщо під час складання тесту буде повітряна тривога?
Абітурієнт зможе перервати проходження тестування і буде переведений на час тривоги в безпечне місце. Після завершення тривоги абітурієнт продовжить складати тест з тієї хвилини, на якій він завершив.
Чи зараховуються для вступу сертифікати ЗНО минулих років?
Так. Для конкурсного відбору осіб, які на основі повної загальної середньої освіти вступають на перший курс для здобуття ступеня бакалавра, зараховуються: бали національного мультипредметного тесту з української мови (перший предмет), математики (другий предмет) та історії України (третій предмет), або бали зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 років з трьох конкурсних предметів (у будь-яких комбінаціях), передбачених Правилами прийому в один з цих років для відповідних спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності, конкурсної пропозиції) та джерела фінансування, або тільки творчого конкурсу зі спеціальностей, для яких він проводиться, або вступного іспиту для іноземців (предмети визначаються Правилами прийому). Результати зовнішнього незалежного оцінювання 2019-2021 року з української мови та літератури/української мови, математики чи та/або історії України за бажанням вступника можуть бути зараховані замість відповідних предметів національного мультипредметного тесту, якщо різниця балів національного мультипредметного тесту та зовнішнього незалежного оцінювання з відповідного предмету не перевищує 15 балів (пункт 3 розділ 7 Порядку прийому).
СКЛАДНИКИ НМТ
Тест складатиметься з 60 завдань трьох блоків – 20 завдань з української мови, 20 з математики та 20 – з історії України. Він триватиме 120 хвилин.
Завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів і будуть аналогічними до тих, які використовуються у ЗНО.
Якими будуть завдання з української мови?
За інформацією УЦОЯО, завдання відповідають чинній програмі з української мови. Звертаємо увагу, що завдань з української літератури під час тесту не буде, тому готувати програму в частині літератури для тесту не потрібно.
Завдання з української мови включають теми:
«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
«Лексикологія. Фразеологія»;
«Будова слова. Словотвір»;
«Морфологія»;
«Синтаксис»;
«Стилістика»;
«Розвиток мовлення».
Кількість завдань з того чи іншого розділу мовознавства загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Але розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги через комп’ютерний формат тестування. Завдань, які передбачають надання відкритої письмової короткої та розгорнутої відповідей не буде, лише тести.
Усього з української мови буде 20 завдань:
15 з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів.
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно буде встановити по 4 «логічні пари»).
Якими будуть завдання з математики?
За інформацією УЦОЯО, завдання з математики будуть відповідати чинній програмі ЗНО з математики, яка охоплює всі теми з алгебри й геометрії, що вивчалися у шкільному курсі.
Це:
«Числа і вирази»;
«Рівняння, нерівності і їх системи»;
«Функції»;
«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
«Планіметрія»;
«Стереометрія».
Усього з математики буде 20 завдань:
14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Здебільшого завдання відповідають програмі рівня стандарту. Зверніть увагу, що завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю не буде. Кожен учасник тестування зможе скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонується ознайомитися заздалегідь (тут). Також для розв’язання завдань упродовж тестування можна буде користуватися чернеткою.
Якими будуть завдання з історії України?
За інформацією УЦОЯО, завдання будуть відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Але звертаємо увагу, що завдання стосуватимуться лише історичного періоду: «Історія України 1914 р. – початку ХХІ ст.».
Тест охоплює такі теми:
Україна в роки Першої світової війни;
Початок Української революції;
Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
Україна в роки Другої світової війни;
Україна в перші повоєнні роки;
Україна в умовах десталінізації;
Україна в період загострення кризи радянської системи;
Відновлення незалежності України;
Становлення України як незалежної держави;
Творення нової України.
Усього з історії України буде 20 завдань:
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
ЯК ОЦІНЮВАТИМУТЬСЯ ЗАВДАННЯ
Завдання оцінюватимуться відповідно до схеми нарахування балів, яка застосовується в ЗНО. Кількість набраних балів за правильно виконані завдання учасник знатиме після виконання блоків НМТ. За виконання кожної складової тесту учасник після завершення тестування отримає окремий результат. За тестовий блок з української мови максимально можна буде набрати 35 балів, з математики – 30, з історії України – 35. Пізніше результат кожного блоку буде переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо набрати хоча б один тестовий бал. Нижче пояснюємо, як із кожного предмету нараховуватимуться бали залежно від типу завдання.
Як оцінюватимуться завдання з української мови?
З 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів кожна правильна відповідь оцінюватиметься в один бал. Тобто за ці завдання можна буде набрати від 0 до 15 балів.
З 5 завдань на встановлення відповідності (де потрібно буде встановити по 4 «логічні пари») за кожну правильно встановлену логічну пару нараховується 1 бал. Тобто за ці завдання можна буде набрати від 0 до 20 балів.
Разом за тестовий блок з української мови можна буде набрати від 0 до 35 балів.
Як оцінюватимуться завдання з математики?
На завдання з вибором однієї правильної відповіді за кожну правильну відповідь буде нараховано – по 1 тестовому балу (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 14), в завданнях на встановлення відповідності – по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 12) та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь (максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 4). Разом за тестовий блок із математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Як оцінюватимуться завдання з історії України?
За кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 15. За кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності також буде нараховано по 1 тестовому балу, максимальна кількість балів, яку можна отримати за цей блок завдань – 20. Разом за тестовий блок з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.
ЯК ГОТУВАТИСЯ ДО НМТ: РЕКОМЕНДАЦІЇ УЦОЯО
Як підготуватися до виконання завдань тесту з української мови?
Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.
Для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», обравши закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;
інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Як підготуватися до виконання завдань тесту з математики?
Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.
Для самостійного тренування можна використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», обравши закладки «Математика» та «Математика (завдання рівня стандарту»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
телеграм-бот, що допоможе організувати навчання онлайн;
інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Як підготуватися до виконання завдань тесту з історії України?
Продовжувати шкільне дистанційне або очне навчання, залежно від того, яке навчання організував ваш заклад в умовах воєнного стану. Крім цього можна переглядати уроки Всеукраїнської школи онлайн.
Для самостійного тренування можна використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», обравши закладку «Історія України»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1, відео №2, відео №3, відео №4, відео №5); Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
тренажер з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
телеграм-бот, що допоможе організувати онлайн навчання відповідно до всеукраїнського розкладу;
інші ресурси, які допоможуть повторити певні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Чи буде можливість ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ?
Так. УЦОЯО вже підготував демонстраційний варіант національного мультипредметного тесту, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Ознайомитися з демонстраційним варіантом тесту можна тут. Також, щоб відтворити атмосферу НМТ, навчитися розподіляти час на виконання завдань, ви можете попрактикуватися в онлайновій версії НМТ на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Актуальну інформацію щодо вступних випробувань читайте в окремому розділі на сайті УЦОЯО, також слідкуйте за новинами про вступний іспит на своїй інформаційній сторінці учасника тестування.
ЮНІСЕФ запускає групи підтримки для вчителів – якщо ви потребуєте психологічної підтримки або хотіли би спілкуватися з іншими колегами та ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 06.05.2022 382
ЮНІСЕФ запускає групи підтримки для вчителів – якщо ви потребуєте психологічної підтримки або хотіли би спілкуватися з іншими колегами та фахівцями-психологами про те, що відбувається сьогодні у нашій країні, з усіма нами та з нашими учнями і як допомогти впоратись собі та учням.
Ці групи — можливість обмінятися інформацією, дізнатися щось нове як про емоції дітей, які живуть у ситуації війни, так і про себе та свої емоції, отримати фахові поради, як підтримати себе та своїх учнів.
Зустрічі проходитимуть онлайн у Zoom двічі на тиждень впродовж місяця. Кожна зустріч — 60 хвилин. Час зустрічей ми будемо узгоджувати з вами та іншими учасниками групи.
Участь у групах — безкоштовна. В кожній буде до десяти учасників та ведучий-психолог.
Щоб долучитися, будь ласка, заповніть форму — і ми звʼяжемося з вами найближчим часом.
Тематика зустрічей:
Як підтримати себе та підтримати дітей
Як керувати емоціями у складні часи
Як реагувати на поведінку дітей екологічно
Де знайти ресурси для цього
06.05.2022 День міста.
Для внутрішнього переміщених осіб, які тимчасово проживають у школі, проведено заходи на відзначення Дня міста Львова, а саме:
Діти, які тимчасово перебувають у школі з територій активних бойових дій та постраждалих внаслідок воєнної агресії, взяли участь у заходах з нагоди дня міста Лева:
1. Участь у конференції "Храми Львова та найстраріші храми Львівщини"( 05.05. організатор - вчитель християнської етики Глушко Н.П.)
2. Участь у перегляді тематичного мультиплікаційного фільму та тематичної презентації "Найкраще місто на землі - мій Львів" ( 06.05.2022 р., організатор - вчитель історії Прус Ф.А.)
3. Екскурсія центром міста "Мій древній Львове" (05-06.05 вчитель історії Прус Ф.А)
06.05.2022 З днем народження, Львове!
До дня міста Лева вчитель фізичної культури Загорбенський Л.І. взяв участь у міському флешмобі "Доброго вечора, ми з України! Львів".
Вчитель української мови та літератури Чабан О.Л., учні 10 класу долучились до міського флешмобу "Львівська говірка".
Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.05.2022 2 083
Упродовж найближчих двох-чотирьох днів, особи, які створювали реєстраційні картки учасників ЗНО, отримають смс-повідомлення від Centr_ZNО, де буде зазначено прізвище потенційного учасника національного мультипредметного тесту, а також логін та пароль – дані для входу на Інформаційну сторінку.
Просимо вас зберегти цю інформацію, адже вона знадобиться для входу на Інформаційну сторінку:
у травні, коли вам буде потрібно підтвердити своє бажання проходити НМТ і повідомити організаторів про те, у якому регіоні перебуватимете в липні;
напередодні тестування, щоб дізнатися про дату, час і місце проходження НМТ і самостійно сформувати запрошення-перепустку;
для отримання результатів НМТ.
Якщо ж ви помилилися, вказуючи номер свого мобільного телефону, і найближчим часом не отримаєте відповідне смс-повідомлення, то з 12 до 19 травня зможете зателефонувати на спеціальну «гарячу лінію» і дізнатися про логін і пароль.
Педагоги часто допомагають учням реєструватися на тестування, тож дехто замість свого номера телефону зазначив номер за зразком, тобто телефон учителя. Просимо педагогів, які отримають повідомлення з даними для входу на інформаційні сторінки учасників тестування, переслати їх адресатам.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 03.05.2022 637
28 квітня ми опублікували демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Тест є змістовим, комплексним, неперевантаженим і може бути дієвим інструментом відбору вступників до закладів вищої освіти в складних воєнних умовах, водночас 90 хвилин замало для його виконання – таким був зворотній зв’язок від освітян.
Тисячі учасників скористалися можливістю працювати із онлайновою версією демонстраційного тесту, тож аналіз статистики виконання завдань підтвердив, що і педагоги, і батьки мали рацію щодо збільшення часу на виконання завдань, адже не всім учасникам вистачило 90 хвилин, щоб виконати останні завдання.
Щиро дякуємо освітянам і здобувачам освіти за зворотній зв’язок, адже він переконав нас у тому, що ми на правильному шляху в реалізації НМТ, а також допоміг ухвалили рішення про збільшення часу на виконання НМТ до 120 хвилин. Ми вже оновили час виконання демонстраційного онлайн НМТ, тож тепер можна спробувати свої сили упродовж актуального за тривалістю тесту. Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 120 хвилин за комп’ютером – завантажте файл із демонстраційним варіантом НМТ, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними.
Бажаємо всім учасникам НМТ вступити до омріяних закладів вищої освіти! Відбудуємо країну разом!
Львівська обласна Мала академія наук запрошує учнів 11 класу до навчального клубу, де ви будете повторювати та обговорювати теми до ЗНО з базових предметів ...
КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук запрошує учнів 11 класу до навчального клубу, де ви будете повторювати та обговорювати теми до ЗНО з базових предметів:
Українська мова
Історія України
Математика
Під час дистанційних занять ви закріпите вивчений матеріал. Важливо, щоб ви навчились застосовувати здобуті знання саме для вирішення тестів. Тому у програмі навчання є виконання тестів до кожної теми, а також тестів минулих років.
Реєстрація за посиланням : https://forms.gle/ftm3Y86iHoRwzkrH7
Посилання для входу на заняття буде надано після реєстрації.
Усі заняття проводяться дистанційно через Zoom
Готуйтеся ретельно, і ви обов’язково досягнете мети!
--
З повагою, управління освіти!
Електронна бібліотека на порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» налічує 1288 підручників і посібників. На сайті доступні електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу – з усіх предметів, різних видань ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 02.05.2022 722
Електронна бібліотека на порталі Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» налічує 1288 підручників і посібників.
На сайті доступні електронні версії підручників для закладів загальної середньої освіти з 1-го до 11-го класу – з усіх предметів, різних видань, для корінних народів, національних меншин та осіб з особливими освітніми потребами. Завдяки QR-коду вчителі та учні можуть за лічені секунди знайти необхідні підручники.
В електронній бібліотеці ІМЗО є двомовні словники, посібники серії «Шкільна бібліотека», навчально-методичні матеріали для педагогічних працівників. Також можна знайти навчальну літературу для роботи з учнями, які мають особливі освітні потреби; підручники та посібники для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти.
Для пошуку підручника потрібно просканувати за допомогою смартфона QR-код та перейти за посиланням. Далі необхідно обрати клас, предмет і власне підручник.
Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ. Для участі в тестуванні вони в травні обов’язково мають ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 29.04.2022 933
З 1 лютого до 19 квітня усі вступники 2022 року для участі в ЗНО заповнювали реєстраційні форми на сайті УЦОЯО. За цей період потенційні учасники вступної кампанії створили 492 204 картки, з них унікальних ー402 527. 346 768 комплектів реєстраційних документів надійшло до РЦОЯО і їх було опрацьовано.
Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ. Для участі в тестуванні вони в травні обов’язково мають підтвердити своє бажання проходити НМТ на своїх інформаційних сторінках. А ще повідомити організаторів про те, у якому регіоні вони перебуватимуть у липні. Інформаційна сторінка ー спеціальний сервіс на сайті УЦОЯО, вхід у який здійснюється за номером і PIN-кодом. Ті учасники, які встигли отримати Сертифікат учасника ЗНО, мають доступ до своєї сторінки уже зараз. Багато учасників отримали інформацію про логін і PIN-код для доступу від керівників закладів освіти, де вони навчаються. Інші ж зареєстровані особи невдовзі отримають на вказаний під час реєстрації номер мобільного телефону SMS із даними для входу на інформаційну сторінку. Якщо ж учасники не отримають цих відомостей, то з 12 до 19 травня працюватиме спеціальна гаряча лінія, де можна буде дізнатися номер і PIN-код для доступу до інформаційної сторінки.
Зазначимо, що особи, які не зареєструвалися (тобто не сформували реєстраційну картку) упродовж 1 лютогоー19 квітня, зможуть це зробити в червні, коли відбуватиметься додатковий період формування реєстраційних карток. Такі особи зможуть взяти участь в додатковій сесії НМТ.
Нагадаємо, Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь. Також пропонуємо учасникам потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.
Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з історії
Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з математики
Зміст, структура й оцінювання блоку мультипредметного тестування з української мови
Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо ...
Проходять роки після аварії на ЧАЕС. А біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже нема, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям.
Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам’яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.
Дякуємо батьківській громаді, дітям та вчителям за гостинці для внутрішнього переміщених осіб,які тимчасово перебувають у школі. Пасхальні смаколики порадували ...
"Христос воскрес!" – десь пролунало,
І на душі святково стало.
Святково свічки засвітились,
І всі частунки освятились!
Дякуємо батьківській громаді, дітям та вчителям за гостинці для внутрішнього переміщених осіб,які тимчасово перебувають у школі. Пасхальні смаколики порадували дітей та дорослих.
Львівський національний університет природокористування організовує безкоштовні курси з підготовки до Національного мультидисциплінарного тесту та до ...
Львівський національний університет природокористування організовує безкоштовні курси з підготовки до Національного мультидисциплінарного тесту та до навчання у закладі вищої освіти для випускників закладів середньої освіти Львівської області та інших областей України.
Такі курси мають на меті допомогти випускникам шкіл підготуватись до вступу у заклади вищої освіти. Для безоплатного вивчення пропонуємо наступний набір дисциплін:
1. Українська мова
2. Математика
3. Історія України
4. Фізика
5. Хімія
6. Англійська мова
7. Німецька мова.
Реєстрація на курси розпочинається з 13 до 25 квітня 2022 року
--
З повагою
*Департамент освіти і науки *
*Львівської ОДА*
тел. *261 - 63 - 54*
м.Львів, 79008
вул. Просвіти, 4а
... зібралися учні та вчителі, щоб виготовити писанки, які є символом життя, миру, віри, злагоди, єднання.
Першими зламалися ті, хто вірив, що скоро все закінчиться.
Потім ті, хто не вірив, що це колись закінчиться.
Вижили ті, хто сфокусувався на своїх справах, без очікування того, що ще може статися.
Віктор Франкл
💙💛Сьогодні ці слова стали для нас цитатою дня. Зранку сфокусувалися на своїх шкільних справах! У школі було гамірно, бо зібралися учні та вчителі, щоб виготовити писанки, які є символом життя, миру, віри, злагоди, єднання.
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА💙💛🇺🇦🇺🇦💙💛
Дітки взнали про види писанок, орнаменти та кольори. Також своїми руками виготовляли писанки з різноманітних матеріалів.
Розмалюю писанку,
Розмалюю,
Гривастого коника
Намалюю.
Розмалюю писанку,
Розмалюю,
Соловейка-любчика
Намалюю.
У школі відбувся майстер-клас для дітей, які є тимчасово внутрішньо переміщеними особами. Дітки взнали про види писанок, орнаменти та кольори. Також своїми руками виготовляли писанки з різноманітних матеріалів.
Формат зовнішнього незалежного тестування у зв’язку з війною цього року змінили. Замість 3 або 4 тестів ЗНО, які абітурієнти складали у минулі роки, буде один ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 20.04.2022 645
Матеріал підготовлено BBC Україна
Що буде замість ЗНО?
Формат зовнішнього незалежного тестування у зв’язку з війною цього року змінили.
Замість 3 або 4 тестів ЗНО, які абітурієнти складали у минулі роки, буде один – національний мультипредметний тест (НМТ).
Він відбудеться у формі комп’ютерного онлайн-тестування у навчальних закладах. Фізична присутність обов’язкова.
Державну підсумкову атестацію (ДПА) випускники 2021-2022 навчального року проходити не будуть.
Де і коли відбудеться тест?
Основна і додаткова сесії відбудуться у липні, спеціальна – у вересні.
В основну сесію потрапляють абітурієнти, які у травні матимуть підтвердження реєстрації на мультипредметний тест.
Зареєструватися на тест треба до 19 квітня на сайті центру оцінювання якості освіту.
Після реєстрації кожен вступник матиме інформаційну сторінку учасника ЗНО. Доступ до неї здійснюється за номером та PIN-кодом.
Традиційний сертифікат учасника ЗНО (документ з фотокарткою і переліком іспитів) цього року не потрібен. Замість нього учасники тестування використовуватимуть номер сертифікату та PIN-кодом.
На персональних сторінках абітурієнтів з’явиться інформація про дату написання тесту, про пункт тестування та час, на який треба прийти.
Випускники повинні будуть прийти до свого центру тестування в районі місця проживання (або тимчасового перебування).
Точного переліку та кількості закладів освіти, в яких проходитиме мультипредметний тест, поки що немає.
З огляду на воєнний стан в країні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час.
Майбутні вступники матимуть на проходження тесту мінімум 10 днів (без урахування можливої додаткової сесії).
Якщо дитина не може фізично прийти і скласти тест сьогодні, це можна зробити в інший день. Щоразу варіанти завдань будуть різними, щоби забезпечити прозорість результатів.
У додатковій сесії візьмуть участь ті, хто був змушений перервати тестування, наприклад, через оголошення повітряної тривоги.
Додаткова сесія відбудеться після десятиденної основної сесії.
У додатковій сесії зможуть також взяти участь діти, які з певних обставин не змогли зареєструватися на основну сесію тестування до 19 квітня.
Чи безпечно складати тест очно?
Пункти тестування добиратимуться таким чином, щоб там були не тільки комп’ютери, а й укриття.
Якщо під час іспиту розпочнеться повітряна тривога, тестування призупинять, а його учасники мають перейти у безпечне місце.
Після оголошення про відбій повітряної тривоги всі учасники зможуть продовжити тестування.
Чи складатимуть тест діти на окупованих територіях?
Ні. Провести мультипредметний тест на тимчасово окупованих територіях України неможливо без критичного ризику для життя і здоров’я випускників, пояснив міністр освіти Сергій Шкарлет.
Для того, щоб скласти тест цього року, випускникам доведеться переїхати на підконтрольну територію. Вони зможуть взяти участь в основній, додатковій та спеціальній сесіях мультипредметного тесту.
Чи можна буде скласти тест за кордоном?
Так. Усі абітурієнти, які перебувають у країнах ЄС і мають намір цього року вступати до українських університетів, матимуть таку змогу.
Вони зможуть скласти іспит у центрах тестування у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн.
Що буде у тесті?
Мультипредметний тест триватиме 80 хвилин і складатиметься з трьох дисциплін: української мови, математики та історії України.
Вибір саме цих предметів міністр освіти пояснив так. Українська мова та математика – це обов’язкові предмети державної підсумкової атестації, а історія України є принципово важливою під час війни.
Кожен блок тесту матиме 20 питань, таким чином, абітурієнтам треба буде виконати 60 завдань за 80 хвилин.
Завдання кожного блоку тесту відповідатимуть чинній програмі ЗНО з української мови, математики й історії України відповідно.
Результат (кількість набраних балів) абітурієнти дізнаються одразу після завершення тесту.
Пізніше результат кожного блоку буде переведено у шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за цією шкалою достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Зразки тестів мають з’явитися у червні.
Українська мова без літератури
Блок завдань з української мови охоплює теми, передбачені програмою шкільного курсу. Питань з літератури цього року не буде.
Завдання з мовознавства відповідатимуть змісту тестів ЗНО минулих років, але менше уваги приділятиметься розділам “Стилістика” та “Розвиток мовлення”.
Усього у блоці з української мови буде 20 завдань:
15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з 4 або 5 варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності.
Завдань з наданням письмової розгорнутої чи короткої відповідей не буде.
Оцінювання завдань з української мови відбудеться за схемою нарахування балів ЗНО. 1 тестовий бал – за кожну правильну відповідь та за кожну правильно визначену логічну пару.
За виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Якими будуть завдання з математики?
Завдання з математики охоплюють всі теми з алгебри й геометрії за програмою шкільного курсу.
Блок математики матиме 20 завдань:
14 завдань із вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності;
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю.
Завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю не буде. Бали нараховуватимуть: по 1 балу – за кожну правильну відповідь, за кожну правильно визначену логічну пару та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь.
Загалом за математичний блок мультитесту можна отримати від 0 до 30 балів.
Під час тесту можна користуватися надрукованими довідковими матеріалами та чернеткою.
Історія України скорочено
Завдання цього блоку відповідатимуть програмі ЗНО з історії України, але охоплюватимуть період лише з 1914 року до початку ХХІ століття. Ці теми були складниками ДПА.
Усього в тесті з історії України буде 20 завдань:
15 – із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
5 завдань – на встановлення відповідності.
Бали нараховуватимуть: по 1 тестовому балу за кожну правильну відповідь у першій частині та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару. Разом за цей блок завдань можна набрати максимум 35 балів.
Що таке мотиваційний лист?
У вступній кампанії цього року більшу роль відіграватимуть мотиваційні листи.
У такому документі абітурієнт пояснює, чому вважає себе найкращим кандидатом на обрану спеціальність у певному виші. Це практика світових університетів, пояснив Сергій Шкарлет.
Крім того, цього року випускники складатимуть один іспит, а не чотири, а тому число вступників з однаковими балами може зрости.
Під час вступу на бюджетні місця мотиваційний лист визначатиме рейтинг абітурієнтів з однаковим конкурсним балом.
Подати лист можна буде через єдину базу системи освіти ЄДЕБО.
У чому відмінність вступу 2022?
В цілому механізм вступу до закладів вищої освіти цього року буде такий самий, як і раніше. Але є деякі відмінності.
Замість 3 або 4 сертифікатів про проходження ЗНО, цього року вступники подаватимуть один сертифікат з результатами мультипредметного тесту і мотиваційний лист.
На контракт у більшості випадків достатньо буде лише мотиваційного листа.
Середній бал атестату цього року враховуватись не буде. На рейтинг також не впливатимуть медалі та призові місця в олімпіадах.
Умови вступу на рівень фахового молодшого бакалавра
На основі базової середньої освіти:
спеціальність із творчим конкурсом – творчий конкурс;
інші спеціальності на бюджет – індивідуальна усна співбесіда;
інші спеціальності на контракт – мотиваційний лист.
На основі повної загальної середньої освіти або кваліфікаційного рівня:
курсанти – відповідно до правил прийому закладу;
спеціальності з творчим конкурсом – творчий конкурс;
інші спеціальності на бюджет – усна індивідуальна співбесіда (зокрема, вступ на основі кваліфікаційного рівня;
інші спеціальності на контракт – мотиваційний лист (зокрема, вступ на основі кваліфікаційного рівня).
Умови вступу на рівень бакалавра
спеціальності на бюджет – тест і мотиваційний лист.
творчі спеціальності – тест, мотиваційний лист і творчий конкурс;
спеціальності на контракт – мотиваційний лист.
Умови вступу в магістратуру
У магістратуру вступники складатимуть магістерський комплексний тест (МКТ) із права та міжнародного права та магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) на окремі спеціальності.
На бюджет вступники подаватимуть результати тестів МКТ або МТНК та мотиваційний лист, на контракт – тільки мотиваційний лист. На творчі спеціальності додатково відбудеться творчий конкурс.
Подання документів, співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити і підтвердження місця можуть відбуватися з будь-якої точки світу.
Чи можна використати сертифікат ЗНО минулих років?
Так. Якщо абітурієнт з тих чи інших причин має сертифікат ЗНО за 2019, 2020 або 2021 роки – ним можна скористатися цього року.
Якщо абітурієнт має кілька сертифікатів ЗНО за різні роки, то він має право використати під час подачі документів сертифікати, які мають вищі бали з того чи іншого предмета.
Які будуть порогові бали цього року?
Міністр освіти і науки також розповів про порогові бали при вступі на різні спеціальності:
для вступу на основі загальної середньої освіти (державне замовлення) – не менше за 125;
для медичних спеціальностей, зокрема стоматологія та педіатрія – 150 (за винятком вступників за конкурсним балом більше 175 балів);
для здобуття освітнього рівня магістра за спеціальністю фармація– 130 балів;
для спеціальностей галузей право, публічне управління, адміністрування, міжнародні відносини – 140 балів.
Чи будуть пільги?
Поки що офіційної інформації щодо того, хто з абітурієнтів матиме право на зарахування до університетів за квотами, немає.
Пільгами однозначно користуватимуться діти, які втратили батьків під час війни, цитує джерело у МОН видання “Українська правда”.
Сільський і галузевий коефіцієнти цього року будуть діяти так, як передбачають умови прийому на 2022 рік.
Вступна кампанія цього року також максимально сприятиме набору курсантів до військових і правоохоронних закладів освіти.
Пріоритетом серед вступників користуватимуться військовослужбовці, добровольці тероборони, рятувальники й правоохоронці, які зарекомендували себе у воєнний час.
На ці спеціальності можлива безоплатна друга освіта для тих, хто здобув першу освіту за цивільним фахом.
У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
07.04.2022 1 008
У межах вступної кампанії 2022 року передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:
з української мови,
з математики та
з історії України.
У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з української мови. Упродовж наступних двох тижнів підготуємо такі ж матеріали про блоки з математики та історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?
Зміст завдань блоку НМТ з української мови буде відповідати чинній програмі ЗНО з української мови. Зверніть увагу, що у відповідній програмі вас має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Ця частина охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме теми:
«Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
«Лексикологія. Фразеологія»;
«Будова слова. Словотвір»;
«Морфологія»;
«Синтаксис»;
«Стилістика»;
«Розвиток мовлення».
Питома вага до того чи того розділу мовознавства в змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідає тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Щоправда, розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» приділено дещо менше уваги з огляду на комп’ютерний формат тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.
Яка структура блоку НМТ з української мови?
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?
Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
11.04.2022 530
Замість традиційного ЗНО лише у 2022 році випускники складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:
з математики та
з історії України.
У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з математики. Невдовзі підготуємо такий матеріал про блок з історії України, а вже наприкінці квітня ви зможете ознайомитися з демонстраційним варіантом НМТ. Якщо ви ще не ознайомилися з матеріалами про тестування з української мови, перегляньте їх тут.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?
Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:
«Числа і вирази»;
«Рівняння, нерівності і їх системи»;
«Функції»;
«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
«Планіметрія»;
«Стереометрія».
Яка структура блоку НМТ з математики?
Усього в блоці НМТ з математики буде 20 завдань, з-поміж яких:
14 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
4 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
2 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?
Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 30 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?
Так. Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь (тут).
Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладки «Математика» та «Математика (завдання рівня стандарту»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1; відео №2; відео №3; відео №4); Підготовка до ЗНО-2021; Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з математики на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
шкільні підручники, посібники для підготовки до ЗНО;
інші ресурси, які допоможуть повторити математичні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме ...
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email 15.04.2022 832
У цій публікації ми повідомимо про зміст, структуру й оцінювання блоку НМТ з історії України, раніше ви мали можливість ознайомитися з матеріалами про блоки завдань з української мови і математики. Невдовзі ви зможете попрацювати з демонстраційним варіантом НМТ.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з історії України?
Зміст завдань блоку НМТ з історії України буде відповідати чинній програмі ЗНО з історії України. Ця частина охоплює певні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі історії України, а саме теми:
Україна в роки Першої світової війни;
Початок Української революції;
Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності;
Встановлення комуністичного тоталітарного режиму в Україні;
Утвердження більшовицького тоталітарного режиму в Україні;
Західноукраїнські землі в міжвоєнний період;
Україна в роки Другої світової війни;
Україна в перші повоєнні роки;
Україна в умовах десталінізації;
Україна в період загострення кризи радянської системи;
Відновлення незалежності України;
Становлення України як незалежної держави;
Творення нової України.
Зверніть увагу, що в блоці НМТ з історії України будуть завдання, що стосуються історичного періоду: «Історія України 1914 р.– початку ХХІ ст.», тобто лише теми, які раніше були складниками ДПА у формі ЗНО з історії України.
Яка структура блоку НМТ з історії України?
Усього в блоці НМТ з історії України буде 20 завдань, з-поміж яких:
15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів;
5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з історії України?
Завдання з історії України буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з історії України можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) учасник знатиме після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з історії України?
Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з історії України, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:
тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де обирайте закладку «Історія України»;
відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №1, відео №2, відео №3, відео №4, відео №5); Підготовка до ЗНО-2022;
короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
тренажер з історії України на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти допоможе учасникам краще запам’ятати дати історичних подій, попрацювати онлайн із зображеннями пам’яток із історії України та з тестовими завданнями, що містять зображення історичних персоналій;
телеграм-бот, що допоможе організувати онлайн навчання відповідно до всеукраїнського розкладу;
інші ресурси, які допоможуть повторити певні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Наші діти стали свідками найстрашніших подій, які зараз відбуваються в Україні. І, на жаль, пережите може спричинити зупинення особистісного розвитку. Що можемо зробити ми, дорослі, щоб допомогти їм? Зібрали рекомендації від Тетяни Калініної, кандидатки психологічних наук.
15.04.2022 Поради психологів. Як розмовляти з дитиною про війну.
15.04.2022 Перша допомога при хімічних отруєннях.
28.03.2022 Правила поводження з вибухонебезпечними речовинами та предметами.
Класними керівниками було проведено бесіди з техніки безпеки на тему "Вибухонебезпечні речовини та предмети". Метою цих бесід було познайомити дітей з видами боєприпасів та причинами знаходження вибухових залишків в землі. Правилами поводження при знаходженні незнайомого предмету, небезпечністю ігор з незнайомими предметами.
25.03.2022 Кібербезпека очима дітей.
Кібербезпека, кіберполіція... Скільки заходів і структур спрямовано сьогодні на захист користувачів мережею Інтернет. І все ж таки найбільш дієвими залишаються власні знання безпечної поведінки та дотримання їх.
Щороку у школі відзначається День кібербезпеки та кібергігієни різними заходами з безпеки в Мережі: як не стати жертвою шахраїв, як захистити техніку від засилля вірусів...
Класні керівники 5 та 9 -11 класів та вчителі інформатики провели виховні години та бесіди на теми "Кібербезпека очима підлітків" та "Безпека в інтернеті". Здобувачі освіти 6-8 класів стали учасниками інтерактивного заняття "Мої кроки до цифрового благополуччя", під час якого перевірили, які з їхніх емоцій у віртуальному світі переважають, пройшли тестування на перевірку своєї залежності від наслідків онлайн-перебування.
17.03.2022 Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
16.03.2022 1 337
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
№ 143/2022 від 16 березня 2022 року
Про загальнонаціональну хвилину
мовчання за загиблими внаслідок
збройної агресії Російської Федерації
проти України
З метою вшанування світлої пам’яті, громадянської відваги і самовідданості, сили духу, стійкості та героїчного подвигу воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, постановляю:
1. Започаткувати проведення щоденно о 9 годині 00 хвилин загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, яку оголошувати у всіх засобах масової інформації незалежно від форми власності.
2. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечувати проведення загальнонаціональної хвилини мовчання, у тому числі у закладах освіти.
3. Міністерству закордонних справ України забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України щоденно о 9 годині 00 хвилин за місцевим часом у державах перебування загальнонаціональної хвилини мовчання за співвітчизниками, загиблими унаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.
4. Цей Указ набирає чинності з дня його підписання.
Президент України В. Зеленський
16 березня 2022 року
12.03.2022 Я - вчитель. Що я можу зробити зараз?
Зараз непрості часи для всіх. Але діти є найвразливішою категорією, саме вони страждають найбільше. І зараз саме вчителі знову на передовій: вони можуть підтримати школярів, пояснити їм, що відбувається, надати психологічну допомогу, просто підтримати добрим словом, дати важливу пораду, розрадити.
Насправді вчителі мають велику силу: вони можуть підтримати вихованців навіть тоді, коли не проводять занять. Що можна зробити зараз?
Читайте більше: вивчайте поради психологів щодо дій у кризових ситуаціях, шукайте вправи для стабілізації емоційного стану, практики для подолання панічних атак тощо. Користуйтеся ними самі та обов’язково розповідайте про них дітям.
Зв’яжіться із батьками учнів та запропонуйте психологічну підтримку для дітей. Надсилайте їм поради, які допоможуть підтримати дітей у цей непростий час, давайте посилання на посібники або рекомендації, розроблені МОН.
Якщо у вас із учнями є чат в одній із соцмереж, то не забувайте про нього, неодмінно пишіть дітям! Давайте психологічні поради, діліться різноманітними прийомами та практиками, які допоможуть школярам впоратися зі стресом.
Давайте відповіді на складні запитання. Багато хто з дітей точно запитуватиме про причини війни, тож будьте готові пояснити їм, що та чому сталося. Не бійтеся говорити з учнями: вони не почують нічого страшнішого за те, що вже побачили. Звісно, в цьому випадку необхідно зважати на вік дітей.
Зберігайте спокій та демонструйте впевненість. Так, для початку варто заспокоїтися самим, інакше ви можете нашкодити. Підлітків варто навчити орієнтуватися у величезній кількості інформації, яку вони отримують, фільтрувати її. Ще раз поговорити про медіаграмотність та необхідність відрізняти фейки від правди.
Не забувайте радіти. Бо як не крути, а позитив – теж зброя, яка не дає нам скатитися в депресію. Тож не варто зосереджуватись лише на негативі та розповсюджувати його на дітей. Дозвольте собі і учням жартувати, радіти простим речам. Зрештою, зараз з’явилося багато актуальних мемів, які можна використати просто під час уроку.
Не забувайте періодично переглядати правила евакуації дітей зі школи, надання домедичної допомогти тощо. Навіть якщо ви зараз у безпеці. У найгіршому випадку ці знання вам знадобляться, а в найкращому – вони просто будуть. А хіба знання бувають зайвими?
Але найголовніше, що ви можете зробити, це продовжити працювати: вчити дітей, виховувати відповідальних громадян України.
Журнал «На Урок»
Редакція
11.03.2022 УЦОЯО: Про перспективи проведення ЗНО в умовах воєнного стану
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
08.03.2022 2 982
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання у березні для українських випускників вже скасували, а доля основної сесії все ще під питанням.
Про перспективи проведення ЗНО в умовах воєнного стану, а також можливі альтернативні іспити в коментарі “Українській правді. Життя” розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.
Вакуленко вважає, що під час війни проведення ЗНО є неможливим.
За її словами, на сьогодні складно сказати, коли і як буде проводитися зовнішнє незалежне оцінювання – чи буде це саме ЗНО, чи інший формат.
Вакуленко нагадала, що попри воєнний стан, Міністерство освіти і науки України продовжило терміни реєстрації на основну сесію ЗНО.
“Наразі реєстрацію для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні продовжено майже на місяць, до 9 квітня. Таке продовження термінів реєстрації є важливим з огляду на те, що в Україні війна.
Учасники навіть з відносно спокійних регіонів можуть мати проблеми із відправленням документів, крім цього підлітки виконують надзвичайно важливі для суспільства завдання – залучаються до волонтерської діяльності, допомагають родинам і близьким, тож реєстрація на ЗНО для них наразі є не на часі”, – каже заступниця директора УЦОЯО.
При цьому зовнішнє незалежне оцінювання є найкращою формою вступних випробувань, констатує Вакуленко:
“Щодо змін у форматі проведення цього оцінювання (ЗНО – ред.) або інших можливих варіантів реалізації вступної кампанії зараз говорити складно.
Для нас повномасштабна війна Росії в Україні стала шоком, навіть попри попередження міжнародних партнерів і вітчизняних аналітиків. Окрім цього, наразі складно передбачити, як скоро вона завершиться”.
Ще однією суттєвою перепоною для проведення тестування є те, що в Україні на сьогодні, за повідомленням МОН, понад 200 закладів освіти серйозно пошкоджені або зруйновані.
Суттєвих руйнувань зазнала вся інфраструктура країни, зокрема пошкоджено дороги.
Також багато випускників виїхали з країни або ж переїхали до інших міст.
“Доволі складно спрогнозувати, якою буде Україна, коли війна завершиться, а розуміння ситуації є надзвичайно важливим для ухвалення рішень щодо термінів проведення і форми вступних випробувань.
ЗНО – паперове тестування сотень тисяч осіб. Щоб провести ЗНО, потрібно надрукувати всі тестові матеріали, доставити їх до учасників, підготувати школи до проведення оцінювання, залучити педагогів для роботи в пунктах тестування тощо”, – підкреслила заступниця директора УЦОЯО.
Вона також визнала, що сьогодні УЦОЯО не може визначити, наскільки Україна буде здатна подолати перешкоди, щоб провести ЗНО.
“Зазначу, що УЦОЯО не визначає те, проводити чи не проводити ЗНО і в які терміни це робити, ми можемо змінювати терміни проведення пробного ЗНО, а проведення ЗНО регламентується вищими нормативними документами.
Так, ЗНО – це оцінювання, про яке йдеться в ЗУ “Про освіту”, Умовах прийому до закладів вищої освіти України в інших нормативних документах.
Представники Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти, освітян з різних регіонів країни будуть обговорювати це питання, коли завершаться бойові дії”, – наголосила Тетяна Вакуленко.
На уточнююче запитання, який формат оцінювання якості освіти може слугувати вимушеною альтернативою ЗНО, вона відповіла:
“Певне потрібно пригадати класичні вступні іспитування“.
Втім, і тут не все так просто, адже вступні іспити проводяться у закладах вищої освіти, значна кількість яких також серйозно постраждали.
“Однак ця форма вступних іспитів не вирішує також питання доступу до вищої освіти, адже багато людей стали біженцями або тимчасово переміщеними в різні міста особами. І доступність оцінювань стане питанням кожної з обраних форм”, – каже Вакуленко.
Крім того, за її словами, потенційно замість ЗНО можна розглядати варіанти відтермінування вступної кампанії, внесення змін до переліку вступних ЗНО або до їхньої кількості.
“Наостанок маю сказати вступникам і їхнім батькам, що зараз найважливіше для усіх нас докладати зусиль для якнайшвидшої перемоги, усе інше обов’язково вирішимо – спільними зусиллями вступ забезпечимо, країну відбудуємо”, – підсумувала Тетяна Вакуленко.
Нагадаємо, в Україні скасували пробне зовнішнє незалежне оцінювання з усіх предметів, яке мало відбутися 19 і 26 березня.
11.03.2022 Дистанційні школи та навчальні платформи
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
11.03.2022 803
Під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Команда МОН підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.
Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.
Дистанційна школа «DAR» відкрила навчальну платформу для всіх учнів 7-11 класів.
Академія сучасної освіти «А+» сотворила онлайн-проєкт для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять у Zооm.
Команда «Jamm School» організувала дистанційну школу для учнів 5-11 класів.
Дистанційна школа «Optima School» відкрила безоплатний доступ до річних матеріалів для 1-11 класів. Після реєстрації всі бажаючі отримають посилання та паролі для входу.
Платформа сучасної освіти «ThinkGlobal Online» доєднує до живих уроків, надає навчальні матеріали та проводить додаткові активності для діток. Слідкуйте за розкладом.
Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безплатний доступ до навчання на платформі «Liko Education Online» для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи) за посиланням.
«Alterra School» відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів. Подробиці тут.
Освітня платформа «OkStudy» розпочала безоплатні та щоденні онлайн-зустрічі з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів тощо. Розклад щодня оновлюється в Telegram-каналі.
Комп‘ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct. За оновленнями слідкуйте на сайті.
Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстрацію на онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу. Протягом дня плануються регулярні включення психологів.
Центр дистанційної освіти «Джерело» надасть вільний доступ до повного пакету «Слухач» (1-11 класи) для самонавчання. Реєстрація за посиланням.
Проєкт «School Navigator» надасть доступ до записів уроків, а також уроків у режимі реального часу українською, англійською та російською мовами. Реєстрація тут.
Математична онлайн-платформа «GIOS» відкрила безкоштовне підключення до платформи, реєстрація за посиланням.
Науково-дослідницька школа «Базис» спільно з Viber-спільнотою «Школа_інфо» проводять освітню ініціативу для учнів початкової та середньої школи України.
10.03.2022 У МОН пропонують скасувати ДПА та ЗНО
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
08.03.2022 1 221
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що об’єднавши зусилля з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, освітянською та батьківською спільнотами виходимо з пропозицією про одноразову зміну алгоритмів щодо державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році.
Враховуючи правовий режим воєнного стану, який спричинений військовою агресією Російської Федерації, агресивність російських військових і терористичних угруповань до національної системи освіти та науки, пропонуємо скасувати складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг.
“Таке рішення є непростим, але необхідним! Адже наше головне завдання знизити рівень будь-яких стресів для дітей. Вони проживають непростий період сьогодні, і ми маємо докласти всіх зусиль, щоб цей період хоча б якось пом’якшити”, – підкреслив Міністр.
Сергій Шкарлет, також зазначив, що відміна ЗНО сьогодні необхідна для збереження студентського контингенту, національного інтелектуального потенціалу, стимулювання до навчання в Україні, навіть у такий скрутний для нашої країни та суспільства час.
Шкільне життя Follow on Twitter Send an email
08.03.2022 1 994
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів про організацію освітнього процесу у закладах освіти.
“Для убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану МОН 25 лютого 2022 року рекомендувало в усіх закладах освіти оголосити канікули щонайменше на два тижні. Читати далі...
21.02.2022 Міжнародний день рідної мови.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кілька тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й неустанно, політь бур’ян,
Чистіша від сльози вона хай буде.
Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям
Максим Рильський
19.02.2022 «У нашій пам’яті вони назавжди залишились живими»
Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя ...
Учні школи вшанували пам'ять загиблих героїв Небесної сотні на Меморіалі пам'яті. Також відвідали музей Гарнізонного храму святих Петра і Павла.
19.02.2022 Навчання зі стрільби.
Для здобувачів освіти 9-11 класів було проведено навчання зі стрільби. Завдання вишколу – навчити підлітків безпечно поводитися зі зброєю, а також опанувати основи практичної стрільби.
З дітьми займалися професіонали, які провели відповідні інструктажі з техніки безпеки, а також забезпечили їх усім необхідним обладнанням.
19.02.2022 Тиха акція "Ангели пам'яті".
Сьогодні туга душу розпина,
Багато з вас в коханні не признались,
Надворі скоро втішиться весна,
Чому ж її ви, хлопці, не діждались?..
Горить свіча і пам'яті сльоза,
Додолу з неї краплями стікає,
Земля ридає, плачуть небеса,
Героїв Україна пам'ятає..
Слава Україні!
Героям Слава!
15-17 лютого у школі булися майстер-класи з виготовлення паперових витинанок у формі ангелів.
18 лютого діти паперовими янголами вшанували пам'ять загиблих протестувальників на Майдані Незалежності та Небесну сотню.
Класні керівники до Дня Героїв Небесної сотні провели тематичні заходи, бесіди про масові акції громадянського протесту в Україні, що пройшли в листопаді 2013 - лютому 2014 років. Також здобувачі освіти переглянули фільм "Ангели майдану". УС провели круглий стіл "Жінки майдану"
18.02.2022 Зустріч з курсантами ЛДУБЖ.
Проведення виховного заходу з безпеки життєдіяльності "Дії учнів навчальних закладів і населення у разі надзвичайної ситуації" для учнів 10- 11 класів за участю курсантів Львівського державного університету безпеки життєдіяльності.
15.02.2022 Всесвітній день дарування книг: гарна традиція зі щирими почуттями!
УС школи "Золоті Леви" з нагоди свята подарували у шкільну бібліотеку книги.
14 лютого – Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки. Історія свята розпочалася з маленької традиції в родині американського книжкового блогера Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному та дітям книги.
Метою Міжнародного дня книгодарування є яскраві емоції, радість в очах та широка посмішка. Будьте щирі. Книга - це подарунок, який має стати приємним спогадом для всіх. Тож робіть це із душею. Даруючи книги, ви, напевно, відчуєте себе добрим чарівником, який зцілює серця. Разом із книгою ви даруєте світло :)
09.02.2022 День безпечного Інтернету 2022.
З нагоди відзначення Міжнародного дня безпечного Інтернету з учнями школи було проведено виховні години та бесіди.
Діти здійснили віртуальну подорож в соціальні мережі, заходили в порт Он-ляндія, виконували різноманітні інтерактивні вправи. З захопленням продемонстрували імітацію "інтернет-павутини", ознайомилися зі створенням безпечного паролю, переглянули відеоролик "Безпечний Інтернет", навчились остерігатись інтернет-шахраїв. Учні початкової та середньої школи вивчили правила безпечного використання Інтернету та надавали поради стосовно правильного поводження в соціальних мережах.
Зі здобувачами освіти 9-11 класів обговорювали теми "Кібербулінг" та "Кібергігієна", а також про захист персональних даних.
30.01.2022 СЗШ №33. 29 січня в Україні вшановують пам'ять героїв Крут.
Наприкінці грудня 1917 року більшовицька Росія розпочала відкриту агресію проти Української Народної Республіки. А 29 січня 1918 року ворожа армія пішла у наступ на Київ, проте за 130 кілометрів від міста, між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, її зупинило українське військо.
Близько 300 бійців проти 4-тисячного загону більшовиків – цифри, які навіть важко порівняти. Проте саме завдяки незламному опору українських героїв, завдяки їхній сміливості та непохитності наступ ворога було зупинено на кілька днів. Це дало змогу представникам УНР підписати Брестський мирний договір з країнами Четверного союзу, завдяки якому самостійну Українську Народну Республіку визнали суб’єктом міжнародних відносин.
Ціна цієї перемоги виявилася страшною: втрати українських військ під Крутами оцінюють у 70-100 загиблих. Серед них – близько 30 студентів з розвідувального підрозділу, які потрапили у полон і були безжально розстріляні більшовиками. Найменшому зі студентів виповнилося 16 років.
Героїв Крут недарма порівнюють із захисниками Донецького аеропорту. Усі вони боролися до останнього – за вільну й незалежну Україну, – і заплатили своєю кров’ю, аби український народ міг жити під мирним небом.
Пам’ятаймо!
Не пробачаймо!
Борімося!
05.01.2022 У Вікіпедії пройде конкурс статей на теми шкільної програми
Із 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 року в українській Вікіпедії пройде щорічний конкурс статей «Вікіпедія для школи». ГО «Вікімедіа Україна» запрошує до участі шкільних вчителів, університетських викладачів та всіх охочих.
Вікіпедія — це не перешкода учителю, а інструмент, який може бути дуже корисним у навчальному процесі, якщо його використовувати правильно. Щоб українські школярі, студенти, їхні батьки та педагоги могли отримати у Вікіпедії точну та перевірену інформацію на теми шкільної програми, ГО «Вікімедіа Україна» щорічно проводить конкурс «Вікіпедія для школи».
Конкурсні категорії конкурсу у 2021 — 2022 році: всесвітня історія, географія, зарубіжна література, інформатика, історія України, математика, українська література, українська мова та фізика. Цьогоріч конкурс уперше пройде не лише у Вікіпедії, а й у сестринському вікіпроєкті — Вікіцитатах.
Для участі у конкурсі потрібно зареєструватися в українській Вікіпедії і заповнити анкету. У період з 1 грудня 2021 до 28 лютого 2022 потрібно створити чи поліпшити статті зі списку пропонованих статей. За результатами оцінювання журі організатори нагородять переможців цінними призами, а всі активні учасники зможуть отримати сертифікати участі та пам’ятні сувеніри. Детальніше про ці та інші умови конкурсу — на сайті shkola.wikimedia.org.ua
У четвер 9 грудня, вівторок 11 січня та четвер 10 лютого ГО «Вікімедіа Україна» проведе навчальні вебінари із основ редагування Вікіпедії, також заплановані сесії відповідей на запитання учасників для педагогів та усіх охочих взяти участь у конкурсі. Реєстрація на події за посиланням.
● Сторінка конкурсу у Вікіпедії
● З питаннями та пропозиціями щодо конкурсу «Вікіпедія для школи 2021 — 2022» пишіть на скриньку shkola@wikimedia.org.ua
● Про результати минулорічного конкурсу читайте у блозі ГО «Вікімедіа Україна»
04.01.2022 STEM-урок «Математика у новорічній іграшці»
Учні 5 - Б класу разом з вчителем математики Дяків В.І. і вчителем трудового навчання Глушко Н.П. провели STEM-урок «Математика у новорічній іграшці» . Під час уроку учні пригадали властивості прямокутника, квадрата, різновиди трикутників, зробили ескізи новорічних іграшок із використанням даних фігур, а також 3D-ручками кожен учень виготовив свою іграшку і прикрасив нею красуню-ялинку.
29.12.2021 Різдво в Україні.
Різдво в Україні – одне з найважливіших свят у році, що має багатовікові традиції, які шануються від заходу до сходу країни. Україна має свою унікальну культуру та історію. А цикл релігійних зимових свят вважається чи не наймістичнішим з усіх. У цей період ворожать на майбутнє, вірять в прикмети, по-особливому вшановують тих, хто відійшов у вічність. Та найулюбленішим і найцікавішим, як для дітей, так і для дорослих, є свято Різдва Христового, під час якого відбуваються усі цікавинки зимової казки.
24.12.2021 Зимова чарівна казка зі Святим Миколаєм.
Ой, хто, хто Миколая любить,
Ой, хто, хто Миколаю служить,
Тому святий Миколай,
На всякий час помагай!
До учнів 2-А ( вчитель Радай М.Т) та 2-Б (Доскіч М.М) класу несподівано завітав Миколай. На це свято, бузумовно, чекають усі малюки та пишуть листи про омріяні подарунки.
21.12.2021 Терміни проведення пробного ЗНО-2022
Терміни проведення пробного ЗНО-2022:
19.03.2022 – українська мова, українська мова та література;
26.03.2022 – біологія, географія, історія України, математика, математика (стандарт), англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова, фізика, хімія.
Більше інформації та порядок реєстрації проведення пробного ЗНО розміщено в розділі «Сфера діяльності» у вкладці «Пробне ЗНО» на сайті Львівського РЦОЯО – www.lv.testportal.gov.ua або на сайті Українського центру оцінювання якості освіти – testportal.gov.ua
Пам’ятайте: лише той, хто ретельно підготувався, має можливість імпровізувати!
Усе буде ЗНО!!!
Ви плануєте вступати до закладів вищої освіти чи здобуваєте цьогоріч повну загальну середню освіту?! Потрібно проходити зовнішнє незалежне оцінювання, але Ви ще вагаєтесь, які саме предмети обрати та як реєструватись?
Львівський регіональний центр оцінювання якості освіти пропонує вам ознайомитись із процедурою зовнішнього незалежного оцінювання під час ПРОБНОГО ЗНО та йти на основну сесію ЗНО впевнено! Скористайтесь нагодою пройти процедуру від А до Я.
Зареєструйтесь з 05 до 22 січня 2022 р. на сайті www.lv.testportal.gov.uа
18.12.2021 Майстер-клас по виготовленню ялинкових прикрас
Учні групи продовженого дня мали змогу прийняти участь у майстер-класі по виготовленню ялинкових прикрас.(Вчитель ГПД Рій О.І.)
17.12.2021 Всеукраїнський мотиваційний інтерактивний онлайн-урок «Твоя суперпрофесія»
Сьогодні здобувачі освіти 10 та 11 класів прийняли участь у всеукраїнському мотиваційному інтерактивному онлайн-уроці «Твоя суперпрофесія». Школярі ознайомились із затребуваними та популярними професіями, такими як сторітелер, ведучий/інтерв'юєр та фото/відео монтажер. Також, учні під час онлайн-уроку мали можливість ознайомитися із другим сезоном серіалу, в якому представлені професії, що здатні забезпечити швидкий соціальний ліфт для підлітків, які вже замислилися над вибором справи свого життя. Він покликаний допомогти їм отримати роботу, щоб почати забезпечувати себе в самостійному житті.
15.12.2021 "Я - Патріот"
Сьогодні відбулось нагородження учасників районного етапу Всеукраїнського конкурсу "Сурми Звитяги". Наша школа здобула призові місця у двох номінаціях: "відеоробота" (ІІ м) та "ужиткове мистецтво" (ІІІ м).
Дякуємо учасникам: учням 9 класу Демчині Вікторії, Дубязі Владиславу! А також їх вчителям - Чабан О.Л. (українська мова та література) і Глушко Н.П. (трудове навчання), які вкладають свою працю та любов у юні таланти.
12.12.2021 Благодійна акція "Миколай у комуфляжі"
Наша школа стала частинкою цього величезного механізму добра. Щиро вдячні учням, батькам та вчителям, зокрема Прусу Ф.А. за допомогу. Разом ми зможемо зробити ще дуже багато добрих справ. Миру нам усім та злагоди.
09.12.2021 Педрада-консиліум "Наступність початкової та основної школи".
У школі відбулась педрада-консиліум на тему "Про наступність початкової та основної школи". Заступник директора з навчально-виховної роботи Бєлінська Н.І. розповіла про стан, проблеми та перспективи освітнього процесу для учнів 5 класу.
Вчитель англійської мови Зайцева доповіла про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів початкових класів. Психолог школи Смирнова В.Р підбила підсумки адаптації дітей 5 класу у старшій школі. Юхимчук В.В. (заступник з виховної роботи) окреслила питання про харчування.
08.12.2021 День місцевого самоврядування.
7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування. Маючи найяскравішу і, водночас, не легку, навіть драматичну історію становлення місцевого самоврядування серед усіх слов'янських народів, Україна першою серед колишніх радянських республік прийняла Закон "Про місцеве самоврядування".
Цього дня члени УС "Золоті Леви" проводили уроки у школі. Виконуючи обов'язки вчителя - зрозуміли, яка нелегка і відповідальна праця педагога.
07.12.2021 Акція "Десь на Сході"
Щиро дякуємо батьківській громаді та учням школи, які долучилися до акції "Десь на Сході", яку організували та провели члени УС "Золоті Леви".
Для захисників зібрали продукти та миючі засоби, а для діток в зоні ООС - канцтовари, книги та солодощі.
Добре діяння ніколи не пропадає марно. Той, хто сіє чемність, пожинає дружбу; той, хто саджає доброту, збирає урожай любові.
Акція"Десь на Сході"
06.12.2021 Конференція"Збройні Сили України. 3.0."
Члени УС школи провели конференцію "Збройні Сили України. 3.0." .
Також в День Збройних Сил України від усієї душі бажаємо вам, наші дорогі захисники і захисниці,
міцного здоров'я, сил і незламної віри. Сміливих ідей і добрих надій, впевнених планів та задумів! Незгасимого оптимізму та перемоги!
05.12.2021 Магічний урок доброчесності.